דנון לשגריר הפלסטיני באו"ם: "תתביישו לכם!"

עימות מילולי הפר את שלוותה של ישיבת מועצת הביטחון של האו"ם כששגריר ישראל דני דנון והשגריר הפלסטיני ריאד מנצור הטיחו האשמות זה בזה. "במקום לגנות את הטרור אתה מעודד אותו", אמר דנון למנצור שלא נשאר חייב וצעק בחזרה: "תתביישו לכם על הרג אלפי ילדים פלסטינים"

ישיבת מועצת הביטחון של האו"ם יצאה היום (שני) מכלל שליטה לאחר שנציגי המשלחת הפלסטינית והישראלית החלו לצעוק זה על זה. "תתביישו לכם", צעק שגריר ישראל באו"ם דני דנון, שאירח בפגישה את משפחה של דפנה מאיר ז"ל שנרצחה בפיגוע בעתניאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתן ורננה מאיר, בעלה ובתה של דפנה מאיר ז"ל, הגיעו להתארח בישיבה המיוחדת של מועצת הביטחון בנושא ישראל. "ההסתה המתמשכת, והאדרת הטרור ברשות הפלסטינית אחראית ישירות לרצח של ישראלים חפים מפשע", אמר דנון בפתח נאומו.

השגריר דנון מתח ביקורת קשה על מועצת הביטחון על כך שלמרות שגל הטרור בישראל נמשך כבר שבעה חודשים, המועצה טרם השמיעה את קולה. "האם תהיה מוכן לגנות ברגע זה טרור נגד ישראלים חפים מפשע?", פנה דנון לשגריר הפלסטיני ריאד מנצור. משסרב לגנות, קרא אליו דנון: "תתבייש! במקום לגנות את הטרור אתה מעודד אותו".

"אתם מממנים את משפחות המחבלים", הטיח דנון בשגריר הפלסטיני. "אתם מהללים את הטרור, תתביישו לכם". ההתנצחות ההדית התרחשה מיד לאחר שהודיע דנון באו"ם על הפיצוץ באוטובוס בירושלים שהיה ככל הנראה פיגוע לאומני. מנסור מצידו הכחיש את ההאשמות וענה גם כן בקולי קולות: "תתביישו לכם על הרג אלפי ילדים פלסטינים".

"קשה להביע במילים את הכאב העצום"

עוד הציג דנון בדבריו למועצה את סיפורה של דפנה מאיר ז"ל, שנרצחה בפתח ביתה בישוב עתניאל על ידי מחבל פלסטיני בן 15, מול עיני שלושת ילדיה. "היום, נתן ודפנה מאיר יושבים כאן מאחוריי, במועצה." אמר השגריר דנון והוסיף: "תרבות השנאה ושטיפת המוח הפלסטינית אחראית לרצח של יותר מדי ישראלים, ואשמה ישירות ברצח של דפנה מאיר ז"ל".

"קשה להביע במילים את הכאב העצום, את הקושי, את הגעגוע", אמרו נתן ורננה מאיר בפתח המועצה. קשה להביע כמה ה'חוסר' קורע את הלב והנשמה. בלב כואב ומדמם אנו באים לבקש את הבנת הקהילה הבינלאומית. אנו שומעים קולות שאומרים שזה בא מתסכול, שצריך הפרדה וגינוי ואנו שואלים האם יש תסכול גדול משלנו?".