רה"מ: אבו מאזן ‏נוקט בצעד שירחיק את המו"מ

ביקורת קשה מצד ישראל נוכח הדיווחים על כך כי בעוד שבועיים, בעת ביקורו של יו"ר הרשות מחמוד עבאס במטה האו"ם בניו יורק, יגישו הפלסטינים למועצת הביטחון הצעת החלטה, שתכריז על ההתנחלויות הישראליות בשטחים כבלתי-חוקיות

יכריז על מהלך חד צדדי? אבו מאזן ונתניהו (רויטרס)

בעוד כשבועיים צפוי יו"ר הרשות אבו-מאזן להגיע לניו יורק בכדי לקחת חלק בחתימת האמנה נגד התחממות גלובלית, אך במערכת המדינית חוששים כי יו"ר הרשות מתכנן מהלך חד צדדי הקורא להכריז על ההתנחלויות בשטחים כבלתי-חוקיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להודעתו של אבו-מאזן ופרסם אמש (חמישי) סמוך לחצות הודעה לתקשורת בה הצהיר כי יו"ר הרשות ‏נוקט בצעד שירחיק את המו"מ. "הדרך היחידה לקדם את השלום היא באמצעות מו"מ ישיר, ומזה אבו מאזן מתחמק", אמר נתניהו. "הפלסטינים מחנכים את ילדיהם יום יום שההתנחלויות הן תל אביב, חיפה ועכו", נמסר בהודעת לשכתו.

גם שגריר ישראל באו"ם דני דנון הגיב לדיווחים ואמר כי "הפלסטינים צריכים להבין שאין קיצורי דרך. הדרך היחידה לקדם את המשא ומתן מתחילה בגינוי הטרור והפסקת ההסתה, ומסתיימת במשא ומתן ישיר בין הצדדים".

דנון המשיך את הקו המדיני התוקף את הרשות בהסתה וקרא לקהילה הבינלאומית שלא להגיב לפעילות החד צדדית של הרשות. "הפלסטינים ממשיכים לנסות לתעתע בקהילה הבינלאומית על ידי קידום יוזמות אשר לא תורמות לאף אחד מהצדדים."