הליגה נגד השמצה – נגד סנדרס

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב עורר סערה בישראל לאחר שהצהיר כי עשרת אלפים אזרחים פלסטינים נהרגו בתקיפות צה"ל במבצע "צוק איתן". הליגה נגד השמצה הפועלת נגד אנטישמיות בעולם מיהרה לפנות למועמד בדרישה כי ייתקן את דבריו. "דיוק ואחריות הם חיוניים ", מסר מנכ"ל הליגה

בעקבות הצהרתו אמש (רביעי) של המועמד לראשות המפלגה הדמוקרטית ברני סנדרס כי פעולות ישראל בעזה במבצע "צוק איתן" היו "לא פרופורציונליות", קראה הבוקר הליגה נגד השמצה למועמד "לתקן את הצהרותיו השגויות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון שהעניק סנדרס ל"ניו יורק דיילי ניוז", אמר המועמד כי הוא אני מאמין ב-100% בזכותה של ישראל להתקיים בשלום ובביטחון, אך הדגיש את הנפגעים האזרחים בצד הפלסטיני. "למיטב זכרוני מדובר במעל לעשרת אלפים בני אדם חפים מפשע, שנהרגו בעזה", אמר סנדרס ועורר סערה.

"גם המספר הגבוה ביותר של נפגעים שציינו מקורות פלסטינים, שכוללים אנשי חמאס המעורבים בהתקפות נגד ישראל, הוא נמוך בלפחות פי חמש מזה שציין סנדרס", אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה הנאבקת באנטישמיות העולמית.

"בעוד סנדרס דן באופן פומבי בדרכיו להתמודד עם מדיניות החוץ של ארה"ב וסדר העדיפויות שלה, כולל המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים, דיוק ואחריות חיוניים לציבור הבוחרים, אך גם לאמינותה של ארה"ב בקהיליה הבינלאומית", הוסיף. גם סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן מיהר לגנות את דבריו של סנדרס ואמר כי הוא "מזמין את סנדרס להכיר את העובדות ואת המספרים על צה"ל ומלחמות ישראל".