ברקת נאם, עשרות צעקו "אינתיפאדה"

עשרות מפגינים פרו-פלסטינים התפרצו להרצאה של ראש העיר ירושלים בקמפוס בארה"ב ופתחו בקריאות "אינתיפאדה" ו"פלסטין תשוחרר". למרות ההפרעה, המשיך ברקת לענות על שאלות הסטודנטים שהגיעו להרצאה. "מי שחושב שבקריאות לאלימות ובהסתה פרועה יצליח להשתיק אותנו טועה טעות חמורה", אמר ברקת

הרצאתו של ראש העיר ירושלים ניר ברקת בארה"ב אתמול (רביעי) הופסקה לאחר שעשרות מפגינים פרו פלשתינים התפרצו לדבריו, והחלו בקריאות לחידוש האינתיפאדה. "פלסטין תשחורר!" קראו הפעילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברקת, הנמצא במסע הרצאות בקמפוסים בארה"ב על ירושלים ועל עמדותיה של מדינת ישראל, נאם אתמול בקמפוס אוניברסיטת סן פרנסיסקו כשלפתע נכנסו המפגינים לאולם כשהם לבושים בכאפיות, דגלי פלסטין ורמקולים וקטעו את דבריו של ברקת בפני הסטודנטים.

המפגינים הצדיעו במועל יד, קראו להמשכה של האינתיפאדה, לסיום הכיבוש וקץ מדינת ישראל, ביקשו לגרש את ברקת מהקמפוס והגדירו את ישראל מדינת טרור ואפרטהייד. למקום הוזעקו שוטרים ומאבטחים וברקת, שביקש להמשיך את הרצאתו, עבר מהפודיום אל תוך הקהל והמשיך לענות על שאלות הסטודנטים עד לסיום ההרצאה. "מי שחושב שבקריאות לאלימות ובהסתה פרועה יצליח להשתיק אותנו או להסיט אותנו מעמדותינו טועה טעות חמורה", אמר ברקת בעקבות האירוע.

המשיך בהרצאה למרות ההפרעות (דוברות עיריית ירושלים)


 "נמשיך לבנות, לפתח ולחזק את מדינת ישראל ובתוכה ירושלים המאוחדת ונמשיך להשמיע את עמדותינו ואת צדקת דרכנו במקומות אליהם נוזמן, גם במקומות בהן ינסו למנוע מאיתנו", הוסיף ראש העיר. "הבעתי את מחאתי על ההתנהלות המבישה בפני נשיא האוניברסיטה וראש עיריית סן פרנסיסקו ואמרתי להם שאסור להתיר הסתה מסוכנת כזו במדינה דמוקרטית ככלל ובקמפוסים בפרט".