דיווח: הביון הגרמני ריגל אחרי משרד ראש הממשלה

העיתון "דר-שפיגל" מדווח כי בשנים האחרונות עקב ארגון הביון הגרמני BND אחר שורת יעדים "ידידותיים" – בהם משרד ראש הממשלה בירושלים, מחלקת המדינה האמריקנית ומשרד ההגנה הבריטי. תכלית הריגול או המידע שנחשף אינם יודעים. בישראל לא מגיבים לדיווח

"גרמניה ריגלה אחרי משרד רה"מ" (רויטרס)

ארגון הביון הגרמני (BND) ריגל בשנים האחרונות אחר משרד ראש הממשלה בירושלים - כך מדווח הערב (שבת) המגזין הגרמני דר-שפיגל. על פי הדיווח, רשימת המטרות של ארגון הביון כללה מספר מדינות ידידותיות לגרמניה וארגונים בינלאומיים. בישראל לא מגיבים לדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרסום לא כלל פרטים נוספים על מהות פעולות הריגול עצמן, מתי התקיימו או מה היו מטרותיהן, וגם לא דווח האם הצליחו או נכשלו. עוד עולה כי בשנים האחרונות עקבו הגרמנים גם אחרי משרד ההגנה הבריטי בלונדון, מחלקת המדינה האמריקנית בוושינגטון, חיל האוויר האמריקני, משרדי הפנים בווינה ובבריסל וגם ארגונים כמו אופ"ק ונאס"א.

בניין ארגון הביון הגרמני (רויטרס)

מתחם שירות הביון הגרמני (רויטרס)

בחודש אוקטובר האחרון פורסם כי שירות הביון הגרמני ריגל אחרי ארצות הברית ובעלות ברית נוספות של גרמניה. על פי הדיווח בדר-שפיגל, בסתיו 2013 הוסרו יעדים "ידידותיים" מרשימת מטרות המעקב של ארגון הביון.

שינוי רשימת המעקב התרחש כמעט במקביל להתבטאות של קנצלרית גרמניה מרקל, שהתייחסה לדיווח על כך שה-NSA האמריקני עקב אחר הטלפון הסלולרי שלה ואמרה כי "ריגול בין ידידים הוא פסול".