"מצפה לפגישה חיובית עם הישראלים"

בנאום שנשא הערב דיבר נשיא טורקיה על שיתוף הפעולה ההדוק בין מדינתו לבין ישראל בעקבות הפיגוע הקטלני באיסטנבול ואמר כי הוא מצפה לפגישה בחודש הבא בין נציגי המדינות, כדי להביא לתוצאות חיוביות

נמשכים קולות הפיוס באנקרה: נשיא טורקיה ארדואן אמר הערב (חמישי) כי הוא מצפה לפגישה שתיערך בחודש הבא בין טורקיה וישראל, כדי להביא לתוצאות חיוביות - זאת לאחר שהצדדים שיתפו פעולה באופן הדוק, לדבריו, בעקבות הפיגוע באיסטנבול שבו נרצחו שלושה תיירים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פיגוע ההתאבדות של ארגון המדינה האסלאמית שבו נרצחו שלושה תיירים ישראלים ותייר אירני במרכז איסטנבול ב-19 במרס לא היה רק התקפה מכוונת על ישראל", אמר ארדואן בנאום שנשא הערב.

הנימה המפויסת נשמעת בימים האחרונים גם בירושלים. נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח לפני כשבוע בטלפון עם נשיא טורקיה, ואמר לו כי "אנחנו חייבים לעמוד יחד במאבק נגד הטרור הנורא".

ארדואן אמר לריבלין כי לאחר הפיגוע באיסטנבול הוא הורה לגופים הרלוונטיים לסייע ככל שיידרש. "באופן מידי נרתמו המושל באיסטנבול, שר הפנים, שר החוץ ושר הבריאות על מנת לסייע בשיקום", המשיך ארדואן. "חשתי שגם הקהילה היהודית שלנו, שהיא חלק אינטגרלי בחברה שלנו, סיפקה כל סיוע שנדרש. שוחחתי עם הרב הראשי, הרב יצחק חליבה, וגם עם ראש הקהילה היהודית".

"אנחנו נכונים לשתף פעולה עם ישראל נגד הטרור", סיכם הנשיא הטורקי. "מתקפת הטרור אתמול בבלגיה היא הדבר ממנו חששנו. אין טרור טוב וטרור רע, הוא כולו רשע. עלינו להילחם נגד הרשע הזה. נתפלל כולנו שמתקפות שכאלה לא יתרחשו שוב".