נתניהו תוקף את מכתב הסנאטורים: כוחותינו פועלים במוסריות

ראש הממשלה יצא נגד מכתב הסנאטורים הדמוקרטים בראשות הסנאטור פטריק לייהי, שקרא לשקול מחדש את הסיוע הביטחוני לישראל על רקע הפרת זכויות אדם של הפלסטינים. "המכתב הזה היה אמור להיות מופנה למי שמסיתים ילדים למעשה טרור אכזריים", כתב נתניהו. במקביל, גם ח"כ לפיד דרש מיו"ר המפלגה הדמוקרטית להתנער מהדברים

נתניהו תוקף את מכתב הסנאטורים הדמוקרטים (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (רביעי) את מכתב הסנאטורים הדמוקרטים בראשות הסנאטור פטריק לייהי, שקרא לשקול מחדש את הסיוע הביטחוני הניתן לישראל. הסיבה, לדבריהם, היא הפרת זכויות האדם של הפלסטינים בידי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״צה"ל וכוחות הביטחון אינם רוצחים, ומגנים בגופם באופן מוסרי על עצמם ועל אזרחים חפים מפשע מפני מחבלים צמאי דם", כתב נתניהו. ראש הממשלה טען כי המכתב היה אמור להיות מופנה למי שמסית ילדים למעשי רצח. "היכן הדאגה לפגיעה בזכויות האדם של הישראלים הרבים, שנרצחו ונפצעו ע"י מרצחים נפשעים?", הוסיף.

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, קרא ליו"ר המפלגה הדמוקרטית הארי ריד להתנער מהמכתב שהוציאו חברי מפלגתו. לפיד דרש מריד להבהיר כי זו אינה עמדת המפלגה הדמוקרטית, "צה"ל וכוחות הביטחון פועלים במקצועיות בתנאים בלתי אפשריים תחת מתקפה, על פי החוק הבינלאומי והסטנדרטים המוסריים הגבוהים ביותר", נימק. " כל מדינה ריבונית מצפה משירותי הביטחון שלה לנהוג כך".

מוקדם יותר פורסם מגזין "פוליטיקו" אודות המכתב, לפיו יש לשקול מחדש את הסיוע בכפוף להפרת זכויות אדם בשטחים.