"דאע"ש? חמאס ואירן יותר מסוכנות"

האלוף במילואים עמוס ידלין התייחס במהלך אירוע "שבתרבות" בבאר שבע לרשימת האיומים מצד ארגוני הטרור העולמי על ישראל ובכלל, וטען כי ארגון המדינה האסלאמית נמצא רק במקום החמישי וכי האיום המהותי הוא עדיין אירן

"דאע"ש במקום ה-5 ברשימת האיומים" (Gideon Markowicz/Flash 90)

"יש איומים גדולים יותר": האלוף במילואים עמוס ידלין התייחס היום (שבת) לסיכון שנשקף מארגון המדינה האסלאמית על ישראל, על רקע מתקפות הטרור באירופה, והבהיר כי לא מדובר באיום משמעותי. ידלין התייחס במהלך אירוע "שבתרבות" בבאר שבע לאיומים השונים מצד הטרור העולמי, ואף טען כי מידע שהעבירה ישראל לגופי מודיעין שונים מנע פיגועים בחו"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דאע"ש הוא בערך במקום החמישי ברשימת האיומים על ישראל", אמר ידלין. "זה ארגון שיכול לשלוח משאית או טנדר עם לוחמים ומכונות ירייה או חומר נפץ, יכול לחולל טרור כמו שאנחנו סופגים כבר 120 שנה. האיום הצבאי של דאע"ש על מדינת ישראל הוא נמוך".

ידלין הבהיר כי האיום האמיתי של הארגון הזה הוא ביכולתו להסית את ההמונים. לדבריו, האיום המהותי ביותר על מדינת ישראל היה ונותר האיום האירני - אם כי גם הוא לא איום מיידי. "יש איום קיומי פוטנציאלי, לא בשנים הקרובות, מכיוון אירן. אם המשטר האירני יגיע לאן שהסכם הגרעין הזה נותן לו להגיע, בעוד 10-15 שנים יהיה על סף הגרעין ויוכל לפתח גרעין בזמן אפס, זה איום משמעותי על מדינת ישראל.

מתקפת הטרור בבריסל, השבוע (טוויטר)

ידלין התייחס גם לאיומים נוספים על מדינת ישראל, לשיטתו. "סוריה, שצבאה היה פעם חזק מחיזבאללה, נחלשה דרמטית", הוא אמר. "אם ההרתעה לא תעבוד, הם יוכלו לשגר אלינו טילים אבל הם מבינים שזה לא כדאי ו-90% מהטילים הסורים שהיו מיועדים לישראל חוסלו במלחמת האזרחים. במקום הרביעי מבחינת רשימת האיומים נמצא חמאס ורק אחריו עומד דאע"ש".