ריבלין לארדואן: "נעמוד יחד נגד הטרור"

נשיאי ישראל וטורקיה קיימו שיחת טלפון נדירה, בה הביע ארדואן עצב על רצח שלושת האזרחים הישראלים בפיגוע באיסטנבול. ריבלין הביע את תנחומיו לעם הטורקי ואמר כי "חיים הם חיים, ודם הוא דם - באיסטנבול, בבריסל, בפריז ובירושלים"

"יחד מול הטרור" (רויטרס)

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח היום (רביעי) בטלפון עם נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן, ואמר לו כי "אנחנו חייבים לעמוד יחד במאבק נגד הטרור הנורא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עלינו לנקוט בעמדה ברורה וחזקה מול הטרור ולהגביר את שיתוף הפעולה, יחד עם הקהילה הבינלאומית, נגד כל פעולות הטרור", אמר ארדואן. בשיחה בין השניים אמר ארדואן: "אני רוצה לשתף אותך בעצב העמוק שחשתי למשמע הבשורה על הרג שלושת האזרחים הישראלים שהיו באיסטנבול בטיול, בביקור בעיר".

בתגובה, הביע ריבלין את תנחומיו לעם הטורקי ולארדואן. "טרור הוא טרור", אמר ריבלין. "חיים הם חיים, ודם הוא דם - באיסטנבול, בבריסל, בפריז ובירושלים".

זירת הפיגוע באיסטנבול (רויטרס)

ארדואן אמר לריבלין כי לאחר הפיגוע באיסטנבול הוא הורה לגופים הרלוונטיים לסייע ככל שיידרש. "באופן מיידי נרתמו המושל באיסטנבול, שר הפנים, שר החוץ ושר הבריאות על מנת לסייע בשיקום", המשיך ארדואן. "חשתי שגם הקהילה היהודית שלנו, שהיא חלק אינטגרלי בחברה שלנו, סיפקה כל סיוע שנדרש. שוחחתי עם הרב הראשי, הרב יצחק חליבה, וגם עם ראש הקהילה היהודית."

"אנחנו נכונים לשתף פעולה עם ישראל נגד הטרור", סיכם הנשיא הטורקי. "מתקפת הטרור אתמול בבלגיה היא הדבר ממנו חששנו. אין טרור טוב וטרור רע, הוא כולו רשע. עלינו להילחם נגד הרשע הזה. נתפלל כולנו שמתקפות שכאלה לא יתרחשו שוב."