השר כץ: "אם הבלגים ימשיכו לאכול שוקולד, לא יוכלו להילחם בטרור"

יממה לאחר מתקפת הטרור בריסל, השר ישראל כ"ץ בהתבטאות חריגה בה העביר ביקורת על העם הבלגי: "אם ימשיכו לאכול שוקולד, ליהנות מהחיים ולהיראות יברלים גדולים, הם לא יוכלו להילחם בטרוריסטים המוסלמים"

"שלא יאכלו שוקולד ויילחמו בטרור". השר כ" (פלאש 90)

יממה לאחר מתקפת הטרור שהלמה בלבה של אירופה וגררה גינויים מכל רחבי העולם - יש מי שבחר לשגר אמירות שנויות במחלוקת: בריאיון שערך הבוקר (רביעי) שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ ברשת ב', הוא התבטא באופן חריג ולמעשה, העביר ביקורת על התנהלותו של העם הבלגי אל מול איום הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קודם כל צריך להגדיר מיהו האויב והתוקף", אמר השר כ"ץ. "אם בבלגיה ימשיכו לאכול את השוקולד ואם ימשיכו להנות מכל החיים, ולהיראות ליברלים ודמוקרטיים גדולים, ולא יגדירו שחלק מהמוסלמים שיושבים שם מארגנים טרור, הם לא יוכלו להילחם בהם", הדגיש.

"אירופה וארה"ב לא מוכנות להגדיר שהמלחמה היא נגד טרור אסלאמי", הוסיף כ"ץ ואמר כי "כאשר ההגדרה שלך לא נכונה ולא קיימת, אתה לא יכול להנהיג מלחמה עולמית". לדבריו, "אנחנו גם מנהלים את החיים שלנו, אבל נערכים ללא אשליות וזה נובע מהיכולת שלנו להגדיר מי האויב. האירופאים ואפילו ארצות הברית לא הגדירו מי היריב".

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) מיהרה להגיב לדבריו של כ"ץ - וצייצה בחשבון הטוויטר שלה: "הממשלה הגתה פתרון למיגור הטרור: להפסיק לאכול שוקולד. תושמד הפרה האדומה".