נתניהו נאם בפני איפא"ק: "המתקפה בבריסל - מתקפה על כולנו"

אחרי נאומיהם של הילרי קלינטון ודונלד טראמפ הגיע תורו של ראש הממשלה הישראלי לשאת דברים בפני באי ועידת השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון. ראש הממשלה: "הטרוריסטים מעוניינים להשמיד את כולנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא היום (רביעי) דברים בפני השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון (איפא"ק). בתחילת דבריו התייחס ראש הממשלה למתקפת הטרור בבריסל ושלח את תנחומיו למשפחות הנרצחים. "ישנו קשר בין הטרור בפריז, בבריסל, בסן ברנרדינו, באיסטנבול ובישראל", אמר נתניהו. "הטרוריסטים מעוניינים רק בהשמדתנו, הם רוצים שנעלם. אני מצהיר בזאת - זה לא עומד לקרות".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו לא יכולים להציע להם את בריסל או איסטנבול או את הגדה המערבית", הוסיף נתניהו. "הם רוצים לחסל אותנו, זה לא יקרה חברים".

נתניהו המשיך את דבריו והודה לנשיא ארה"ב ברק אובמה על הסיוע הביטחוני לישראל. "ישראל היא לא סוגיה שמחלקת את אמריקה אלא גורם שצריך לאחד את אמריקה", הבהיר.

"היום יש לנו קשרים דיפלומטיים עם 161 מדינות בעולם, יותר מאי פעם", ציין נתניהו. "לצד האספקט החיובי, יש מי שרוצה להביא לחיסולה של ישראל - במיוחד באו"ם. המהלכים באו"ם נגד ישראל רק משכנעים את הפלסטינים שניתן לדקור את דרכם למדינה, מדינה לא לצד ישראל אלא במקום ישראל. הם הורגים את תהליך השלום לשנים ארוכות".

טראמפ נשא נאום אוהד (רויטרס)

ראש הממשלה המשיך ודיבר על הקיפאון במו"מ עם הפלסטינים ותקף את סרבנותו של יו"ר הרשות אבו מאזן. "אני מוכן להכנס למו"מ מיד, ללא תנאים מוקדמים - בכל זמן ובכל מקום. זו עובדה", הצהיר נתניהו.

"אבל אבו מאזן לא מוכן לעשות זאת - גם זו עובדה", הוסיף ראש הממשלה. "אין רצון ברמאללה ויש רצון בירושלים. אבו מאזן לא היה מוכן לשבת ולדון איתי אפילו לא דקה אבל הוא עסוק, הוא מעודד ילדים פלסטינים לשנאה לישראל. ילדים פלסטינים לומדים לדקור ילדים, הם לומדים שצריך לשאוף למדינה בכל שטחי ישראל".