כתב ישראלי נעצר בטורקיה בחשד לריגול

פרסום ראשון: כתב "מקור ראשון", אסף גבור, שנסע לגבול טורקיה-סוריה במסגרת עבודתו, נעצר ונחקר על ידי שירותי הביון של טורקיה בחשד לריגול. "הייתי אזוק בחדר, ישנתי על קרטונים וקיוויתי שמישהו ימצא אותי", סיפר העיתונאי לחדשות 2 עם שובו ארצה

כתב ישראלי נעצר בטורקיה ונחקר בחשד לריגול. אסף גבור, עיתונאי "מקור ראשון" ואב לארבעה, נחקר על ידי שירותי הביון של טורקיה ונכלא בתנאים קשים. הוא שוחרר בעקבות פנייה של משרד החוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברגע שבו ניתנה לו האפשרות לשלוח הודעה הביתה ולעדכן על מצבו, גבור שלח את מיקומו באמצעות "ווייז". לאחר מכן התערב בנושא משרד החוץ, והעיתונאי הישראלי שוחרר מהמעצר.

"קיוויתי שמישהו ימצא אותי". גבור (חדשות 2)

"הגעתי לגבול סוריה-טורקיה בשלישי בבוקר, נפגשתי עם חבר'ה מצבא סוריה החופשית, לצורך כתבה על חמש שנים למלחמה בסוריה", סיפר העיתונאי הישראלי לחדשות 2. "אחרי כמה דקות עמד מולנו ג'יפ צבאי שהורה לנו לעצור. חשבנו שזו בדיקה שגרתית, אבל הצבא הוציא אותנו מהרכב, לקח לי את הדרכון והובלתי לבסיס צבאי מקומי".

"הבנתי שבונים לי תיק מאוד גדול שאני לא יודע איך הוא יסתיים", הוסיף גבור. "השתדלתי לא לחשוב מחשבות רעות, ניסיתי לומר לעצמי שזה ייגמר בסופו של דבר, אבל החקירות נמשכו ונמשכו. הייתי אזוק בחדר, ישנתי על קרטונים וקיוויתי שמישהו ימצא אותי. נתנו לי את הטלפון לכמה דקות, אז שלחתי בוואטסאפ את המיקום שלי לעורך שלי".