ארדואן: "תנחומיי לעם ישראל"

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן שיגר איגרת תנחומים לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בעקבות הפיגוע באיסטנבול: "נעצבתי לשמוע כי לרוע המזל, שלושה אזרחים ישראלם נהרגו ו-10 נפצעו במתקפת הטרור הנפשעת; אני מבקש לשלוח את תנחומיי לעם הישראלי"

ארכיון

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן שלח הערב (ראשון) איגרת לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בה ביקש להביע את תנחומיו על מותם של שלושת הישראלים שנרצחו בפיגוע באיסטנבול. "על הקהילה הבינלאומית להתאחד נגד הטרור", כתב ארדואן.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיגרת שנחתמה בידי ארדואן נכתבה במקור בטורקית, ואליה צורף תרגום לאנגלית. באיגרת ביקש ארדואן להביע צער על תוצאות הפיגוע הרצחני. "אדוני הנשיא, נעצבתי מאוד לשמוע כי לרוע המזל, שלושה אזרחים ישראלים נהרגו ועשרה אזרחים ישראלים נפצעו, במתקפת הטרור הנפשעת שהתרחשה אמש באיסטנבול", כתב ארדואן.

ארדואן הוסיף: "המתקפה האכזרית הוכיחה שוב כי על הקהילה הבינלאומית להתאחד במאבקה נגד הטרור המאיים על האנושות כולה ועל הערכים הבסיסיים שלנו ומהווה פשע נגד האנושות. האומץ והרצון אותם מוכיח עמנו נגד פעולות ארגוני הטרור המבקשות לזרוע פחד, מעניקים לנו כוח במאבקנו".

"אני מבקש לשלוח את תנחומיי העמוקים ביותר לעם הישראלי ולמשפחות אשר איבדו את יקיריהן במתקפה הבוגדנית הזו באיסטנבול, בעודם מבקרים בעיר ומבקשים להכיר טוב יותר את התרבות שלנו", כתב ארדואן והוסיף: "אני מאחל החלמה מהירה לפצועים".

הפצועים הועברו לישראל, המחבל זוהה

דבריו של ארדואן באים לאחר שבמהלך היום נחת בישראל מטוס ועליו ארונותיהם של שלושת הנרצחים בפיגוע:

אברהם גולדמן, בן 69 מרמת השרון, הותיר אחריו אישה (ניצה, שנפצעה קשה בפיגוע) ושלושה ילדים. הלווייתו תיערך מחר ב-16:00 בחולון.

יונתן שור, בן 40 מתל אביב, הותיר אחריו אישה (ענבל, שנפצעה קשה בפיגוע) ושני ילדים. הלווייתו תיערך מחר ב-17:00 בבית העלמין בקבוצת שילר.

שמחה דמרי, בת 60 מדימונה, הותירה אחריה בעל (אבי, שנפצע בינוני) וארבעה ילדים. הלווייתה תיערך מחר ב-12:00 בבית העלמין בדימונה.

ארונות הנרצחים בטקס בטורקיה

בטיסה מאיסטנבול הגיעו גם 10 פצועים בפיגוע, שפונו לאחר מכן לבתי החולים ברחבי הארץ. לבית החולים שיבא בתל השומר פונו 7 פצועים, מתוכם 4 במצב קשה ו-3 קל. שני פצועים נוספים אושפזו במצב קל בבית החולים איכילוב בתל אביב ופצוע נוסף פונה במצב קל-בינוני לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

הפצועים נוחתים בנתב"ג (דוברות מד"א)

בשעות הבוקר דיווחו גורמי ביטחון בטורקיה כי בדיקות DNA העלו שהמחבל שביצע את פיגוע ההתאבדות באיסטנבול הוא מהמט אוזטרוק, פעיל דאע"ש בן 24. מדובר בתושב דרום-טורקיה שחצה ככל הנראה את הגבול לסוריה והתאמן שם בשורות ארגון הטרור.

על פי החשד, המחבל קיבל הכשרה מבצעית על ידי אנשי דאע"ש ועבר חזרה את הגבול לטורקיה לקראת סוף השבוע שעבר. ביום שבת הוא הגיע למרכז איסטנבול ופוצץ עצמו. בפיגוע נרצחו ארבעה בני אדם, שלושה מהם ישראלים, ונפצעו כ-40 בני אדם נוספים.