פוטין לריבלין: "אשמח לשוחח עם נתניהו על ההתפתחויות באזור"

הנשיא הרוסי קיבל את פניו של עמיתו הישראלי במוסקבה ובירך אותו על הגעתו ועל היחסים הארוכים וההיסטוריים בין המדינות. "יש מיליון וחצי דוברי רוסית בישראל, בזכותם היחסים מתהדקים" אמר פוטין. בדבריו הבהיר הנשיא הרוסי לריבלין כי ישמח לשוחח גם עם נתניהו על השינויים במעורבות הרוסית באזור

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נפגש במוסקבה עם הנשיא ראובן (רובי) ריבלין על רקע הסגת הכוחות הרוסיים מסוריה. השניים שוחחו ביניהם על היחסים בין המדינות, ועל הנעשה במזרח התיכון, לאור השינויים במעורבות הרוסית במלחמה בדאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"יש בין עמינו ידידות עמוקה", אמר פוטין לעמיתו הישראלי. "הידידות הזו מתבססת בין השאר על העובדה שכמיליון וחצי מהאזרחים בישראל הם דוברי השפה הרוסית". הנשיא ריבלין הודה לפוטין על הכנסת האורחים ואמר: "ליחסינו היסטוריה ארוכה".

לאחר שאמר לריבלין כי הוא שמח מאוד לארחו בבירה הרוסית, הנשיא פוטין טען כי העובדה שיוצאי ברית המועצות החיים בישראל שומרים על קשר מתמיד עם בני משפחתם ועל השפה והמנטליות הרוסית עוזרת ליחסים בין המדינות.

מסיגים את הכוחות מסוריה

עוד הוסיף פוטין כי בנוסף אליהם גם מספר הצליינים הרוסים שמגיעים לישראל מגיעים לבקר בארץ הקודש במספרים שהולכים וגדלים כל שנה. "אני מודה לישראל על כך שהחזירה אלינו מקומות הקדושים לנו", טען.

"אשמח לשוחח עם נתניהו" (רויטרס)

הנשיא הרוסי הבהיר כי ישוחח עם הנשיא ריבלין גם על נושאים נוספים וייתכן שבהם גם השינוי במידת המעורבות הרוסית בלחימה בסוריה."יש מגוון סוגיות נוספות בהם נדון בפגישתנו", אמר. "שוחחנו טלפונית גם עם ראש ממשלת ישראל וקבענו לדון עוד בנושאים".