ישראל מנעה את כניסת שרת החוץ של אינדונזיה

כניסתה של השרה לרשות הפלסטינית נמנעה על רקע כוונתה לפתוח שגרירות של כבוד בשטחים. שר החוץ הפלסטיני יצא לפגוש את שרת החוץ בירדן, במה שמסתמן כמשבר מדיני חדש

מעבר אלנבי

ישראל מנעה את כניסת שרת החוץ של אינדונזיה, רתנו מרסודי, לשטחי הרשות הפלסטינית - כך נמסר היום (ראשון) בהודעה רשמית מטעם הרשות. ההודעה מגיעה לאחר שבסוף השבוע האחרון פורסמה תכניתה להקים שגרירות של כבוד מטעם אינדונזיה בשטחים - מהלך שעשוי להביא למשבר מדיני נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לפני מספר ימים הוציא נשיא אינדונזיה הודעה לפיה המדינה המוסלמית תומכת בחרם מסחרי על ישראל משום שהיא מונעת מהפלסטינים את זכויותיהם. בנוסף, שרת החוץ האינדונזית תכננה להגיע היום לגדה המערבית כדי לפתוח קונסוליה של כבוד ברשות הפלסינית.

בעקבות עצירתה של השרה על ידי ישראל בירדן, שר החוץ הפלסטיני יצא להיפגש עמה בעמאן. ברשות הפלסטינית טוענית כי כעת כל תכניתה בוטלה.

המשבר הנוכחי מול אינדונזיה מתרחש כשלושה שבועות לאחר המשבר המדיני האחרון מול אוסטרליה בעקבות ביטול ביקורו של נשיא המדינה ריבלין.ריבלין, שתכנן להגיע לאוסטרליה, הודיע בסוף החודש שעבר כי הוא מבטל באופן מפתיע את נסיעתו הקרובה ובמקום זאת יצא לרוסיה על מנת לפגוש את הנשיא ולדימיר פוטין.

ההחלטה על ביטול הפגישה הגיעה לאחר שראש המשלה נתניהו, המשמש גם כשר החוץ, ביקש מריבלין לצאת לרוסיה ולפגוש את פוטין. במשרד החוץ הבהירו כי מדובר בפגישת עבודה בנוגע למזרח התיכון ולא בביקור נשיאותי.