ביידן דחק: "קבלו את ההצעה האמריקנית לחבילת הסיוע"

אחת ממטרותיו העיקריות של סגן הנשיא האמריקני הייתה הפעלת לחצים על הממשלה בעקבות המבוי הסתום אליו נקלע המו"מ על חבילת הסיוע הביטחוני. ביידן הביע חשש שמא חבילה מוגדלת תביא לביקורת פנימית בארה"ב נגד הממשל

נתניהו וביידן, היום

הביקור של סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בישראל עסק גם בנסיון להאיץ בממשלה לקבל את ההצעה האמריקנית לחבילת הסיוע הביטחוני. סגן הנשיא דחק בישראלים להתספק בהצעה לפיה ישראל תקבל פחות כספים ממה שהיא דורשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביידן הביע חשש שאם ארה"ב תיתן יותר מדי לישראל, הדבר יפגום בהסכמה האמריקנית הרחבה- בקונצנזוס של הצורך האמריקני לסייע לישראל. ביידן לא רוצה שיהיו קבוצות בארה"ב שיגידו שהממשל נותן כסף לישראל במקום לביטוח בריאות או לעניינים פנימיים אחרים.

ראש הממשלה נתניהו הביע רצון לסכם את המשא ומתן עם הממשל הנוכחי עוד בטרם תסתיים כהונתו של הנשיא אובמה. על אף העובדה כי הוא אינו מעוניין להמתין, נתניהו עדיין מעוניין בחבילת סיוע גדולה יותר.

בתוך כך, יומיים לאחר שלשכת ראש הממשלה הודיעה על ביטול ביקורו של נתניהו בוושינגטון ופגישתו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, מקורות אמריקנים וישראלים מאשרים כי הנסיעה בוטלה משום שעדייו לא הושגה הסכמה בנוגע לחבילת הסיוע.