"גילינו בתקשורת על ביטול הביקור"

הבית הלבן פרסם הלילה הודעה חריגה לפיה בממשל "הופתעו לשמוע בתקשורת שנתניהו החליט לבטל את הפגישה עם הנשיא אובמה". בסביבת נתניהו אומרים: רה"מ החליט לא לנסוע בשל העיתוי – שיא מערכת הבחירות המקדימות

לא עודכן? נתניהו ואובמה

הבית הלבן הודיע הערב (שני) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל במפתיע פגישה בינו ובין נשיא ארה"ב ברק אובמה בוושינגטון. בממשל ציינו כי נאלצו להתעדכן על ביטול הביקור דווקא מכלי התקשורת ולא בהודעה רשמית מלשכת ראש הממשלה. ההחלטתו של נתניהו שלא לטוס לוושינגטון מגיעה על רקע המחלוקות בין ישראל וארה"ב על חבילת הסיוע הביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר הבית הלבן ציין כי לפני שבועיים קיבל נתניהו הזמנה מיוחדת לבקר בוושינגטון ולהיפגש בארבע עיניים עם אובמה ב-18 במרס. "ציפינו והתכוננו לקראת המפגש בין שני המנהיגים, אך הופתענו ללמוד על ביטול ההזמנה בדיווחים בתקשורת", אמר הדובר נד פרייס.

"במקום לקבל את ההזמנה, ראש הממשלה בחר לבטל את הביקור בבית הלבן", הוסיף פרייס, שהכחיש את הדיווחים לפיהם לא היה ניתן לארח את נתניהו במועד אליו הוזמן, בגלל נסיעה של אובמה לקובה. "הדיווחים כי לא הצלחנו לתאם את מועד ביקורו של ראש הממשלה עם הנשיא שקריים", הבהיר הדובר.

החליט להימנע מביקור בעיתוי הנוכחי

בבית הלבן התייחסו לדיווח הערב בחדשות ערוץ 10, לפיו נתניהו החליט שלא לטוס השנה לוועידת איפא"ק בוושינגטון, אלא ינאם בפני הוועידה באמצעות לוויין. גורמים בלשכת ראש הממשלה ציינו כי "נתניהו מעריך את נכונותו של הנשיא אובמה להפגש עמו בוושינגטון ביום שישי לפני הוועידה וטרם נסיעתו של הנשיא לקובה".

עוד הוסיפו בלשכת נתניהו: "רה"מ החליט שלא לנסוע לוושינגטון בעיתוי הנוכחי, בשיאה של מערכת הבחירות המקדימות בארצות הברית".