כתובות בגנות אדלשטיין על קיר הפרלמנט בלונדון: "לגרש את יו"ר האפרטהייד הישראלי"

פעילים של ה-BDS הקרינו לפנות בוקר כתובות נגד יו"ר הכנסת על קיר הפרלמנט הבריטי, סמוך למגדל הביג בן, לקראת נאומו היום בבית המחוקקים בבריטניה. בין היתר כתבו הפעילים: "לעצור את הכובש הלא חוקי אדלשטיין". אדלשטיין: "שונאינו לא מרתיעים אותי"

פעילים פרו-פלסטינים הקרינו הלילה (רביעי) שקופיות ענק על בניין הפרלמנט הבריטי בגנות יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שנמצא בימים אלה בביקור רשמי בממלכה. בין היתר הציגו הפעילים את הכתובת: "לעצור את הכובש הלא חוקי אדלשטיין".

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

פעילי ה-BDS הציגו עוד כתובות על קיר הפרלמנט כמו "לגרש את יו"ר האפרטהייד הישראלי" ו-"צדק בפלסטין, החרימו את ישראל".

אדלשטיין התייחס להקרנת השקופיות נגדו ואמר כי הדבר לא ימנע ממנו להשמיע את עמדת ישראל. "שונאינו לא מרתיעים אותי ואני עושה דרכי כעת לביקור ראשון ולנאום בפני חברי הפרלמנט", אמר. |"אמצא בו תומכים ומתנגדים כאחד, וזו הזדמנות עבורי להשמיע ללא היסוס את העמדה הישראלית".

יו"ר הכנסת יצא בתחילת השבוע לביקור בבריטניה והיום הוא צפוי לנאום בפרלמנט בלונדון. הוא התקבל כאורחו של יו"ר בית הנבחרים ג'ון בארקו. הביקור של אדלשטיין בלונדון עורר את התנגדותם של גורמים אנטי ישראליים ואנשי תנועת החרם על ישראל בבריטניה, שקראו לבארקו למנוע את הגעתו.

נסיעתו של אדלשטיין לבריטניה גורמת לזעם בקרב אותם ארגונים משום שבמשך שנים רבות התגורר ביהודה ושומרון. "אני גאה ליצג את הכנסת ומדינת ישראל גם כמתיישב ביהודה ושומרון", אמר אדלשטיין בתגובה לקריאות להחרימו.

"גאה לייצג את יו"ש". יולי אדלשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

"קריאותיהם לחרם של גורמים פרו פלסטינים צבועים ומסיתים לא יניאו אותי מלהופיע בפרלמנט ולספר את האמת של ישראל", הוסיף אדלשטיין. "משום מה, מעולם לא הפריע לאף אורח רם דרג לשבת מולי בתוך הכנסת בישראל, אולם כשמדובר בטרטוריה שלהם אז בשביל פופוליזם זול ומציאת חן בעיני גורמים קיצוניים הם מוכנים לייצר כותרות".

במשלחת הישראלית ללונדון משתתפים גם ח"כ חיליק בר, ח"כ רויטל סויד, ח"כ יואב קיש, מזכירת הכנסת ירדנה מלר והיועץ המדיני עודד בן חור. במהלך הביקור צפוי להיפגש אדלשטיין עם ראש הממשלה הבריטי דייויד קמרון.