"כנראה שקמרון שכח כמה עובדות"

רה"מ נתניהו התייחס הערב לביקורת החריפה שמתח ר"מ בריטניה על ההתנחלויות במזרח ירושלים: "רק ריבונות ישראל מונעת מדאע"ש וחמאס להבעיר את המקומות הקדושים, חשוב שחברינו באירופה יזכרו זאת"

יממה לאחר שמתח ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ביקורת חריפה על "ההתנחלות הבלתי חוקית במזרח ירושלים", אותה הגדיר כ"מזעזעת", מגיב היום (חמישי) ראש הממשלה נתניהו לדברים. "ידידי דיוויד קמרון, שהוא ללא ספק ידיד ישראל, כנראה ששכח כמה עובדות יסודות על ירושלים", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון בפרלמנט הבריטי הדגיש קמרון כי הוא תומך גדול של ישראל אך נרתע מהמראות שנגלו לעיניו במזרח העיר. "בפעם הראשונה שבה ביקרתי בירושלים וסיירתי בעיר הנפלאה הזו נדהמתי מהמראות שנגלו לעיני בחלקים הכבושים של מזרח העיר", סיפר קמרון בפרלמנט.

ראש הממשלה נתניהו לא הבליג על הדברים ואמר כי "רק ריבונות ישראל מונעת מדאע"ש וחמאס להבעיר את המקומות הקדושים, כמו שהם עושים ברחבי המזה"ת. רק ריבונות ישראל מבטיחה לתושבים הערביים בעיר כבישים, מרפאות, מקומות תעסוקה וכל שאר אמצעי החיים הסדירים שלא נהנים מהם אחיהם ברחבי המזה"ת".

עוד הוסיף נתניהו ואמר כי "רק ריבונות ישראל בירושלים שומרת על שלטון החוק לכולם, דבר שלא קיים לא בעירק, לא בתימן, לא בסוריה, לא בלוב ולא בחלקים נרחבים של העולם הערבי לרבות ברשות הפלסטינית וגם בעזה. רק ריבונות ישראלית מבטיחה את כל זה וחשוב שחברינו באירופה יזכרו את העובדה הפשוטה הזאת".