הנשיא ריבלין לא יצא לאוסטרליה וייפגש עם פוטין במקום

נשיא המדינה היה עתיד לצאת לביקור רשמי ומאורגן ביבשת הדרומית בחודש מרס הקרוב, אך באופן מפתיע החליט להודיע על ביטול. בלשכתו של ריבלין מנמקים את המהלך הלא רגיל ומסבירים כי הנשיא התבקש על ידי ראש הממשלה לצאת לרוסיה ולפגוש את פוטין. "בעת הזו, מדובר בפגישה חשובה יותר"

ריבלין לא יצא לאוסטרליה

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הודיע היום (חמישי) כי הוא מבטל באופן מפתיע את נסיעתו הקרובה לאוסטרליה, ובמקום זאת יצא לרוסיה על מנת לפגוש את הנשיא וולדימיר פוטין. הסיבה: פגישת העבודה עם פוטין, חשובה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה על ביטול הפגישה הגיעה לאחר שראש המשלה נתניהו, המשמש גם כשר החוץ, ביקש מריבלין לצאת לרוסיה ולפגוש את פוטין. במשרד החוץ הבהירו כי מדובר בפגישת עבודה בנוגע למזרח התיכון ולא בביקור נשיאותי.

במהלך הפגישה בין ראש הממשלה לנשיא דנו השניים בשאלה האם לבטל את הביקור, משום שזה תוכנן כבר שבועות מראש. לבסוף, נתניהו וריבלין החליטו כי חשוב יותר בעת הזו לפגוש את פוטין, גם במחיר ביטול הנסיעה ליבשת הדרומית.

ראש ממשלת אוסטרליה יחכה (רויטרס)

בלשכתו של נשיא המדינה הודיעו כי ריבלין ישוחח בקרוב עם מקבילו האוסטרלי ועם ראש ממשלת אוסטרליה וידגיש בפניהם כי הוא מעוניין לקבוע מועד חדש לביקור. "נקבע מחדש במועד המוקדם ביותר האפשרי".