סוף לנתק: שגריר מצרי חדש בישראל

בטקס חגיגי ומרגש בבית הנשיא , נכנס לתפקיד שגריר מצרי חדש אחרי יותר מ-3 שנים בהן לא אוייש התפקיד. "מצאנו דרך לחיות יחדיו בשלום ובידידות, זהו מסר לאזור ומסר לעולם כולו", אמר ריבלין ואיחל לשגריר להרגיש בבית בישראל

(מארק ניימן)

אחרי יותר מ-3 שנים בהן לא היה שגריר מצרי בישראל, נכנס הבוקר (חמישי) לתפקיד חיזאם אהדי חייראת כשגריר החדש בישראל. עם כניסתו לתפקיד הגיש חייראת לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את כתב האמנה הרשמי החתום על ידו. מאז נובמבר 2012 לא הוצב שגריר מצרי בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השגריר החדש הגיש את כתב האמנה שלו בטקס רשמי בבית הנשיא, כשהוא מלווה ברעייתו ובקונסול הכללי של מצרים. "כאן, בבית הנשיא, אני מקבל שגרירים מרחבי העולם", אמר הנשיא לשגריר הנכנס לאחר הגשת כתב האמנה. "אך זה מאורע מיוחד לקבל שגריר משכנתנו הקרובה והחשובה".

"אני שולח מסר של חברות לנשיא א-סיסי, ולכל אזרחי מצרים. מצרים היא 'האמא של העולם', ובייחוד באזורנו משחקת מצרים תפקיד משמעותי ביותר", הוסיף הנשיא ריבלין. "אנחנו חיים יחד באזור מורכב. מצאנו דרך לחיות יחדיו בשלום ובידידות. זהו מסר לאזור, ומסר לעולם כולו. הייתי במצרים בזמני מלחמה, ובזמני שלום. הסכם השלום בין ישראל ומצרים הוא ברית בינלאומית והוא עדיפות ראשונה בשביל שתי המדינות. איננו חולקים דעה משותפת על הכל, אך אנו מכבדים זה את זה ובזכות זה אנו יכולים לבנות עתיד משותף".

השגריר הנכנס הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה ואמר: "ברצוננו לקחת אחריות לטובת תושבי האזור ולהביא שגשוג, צדק, תקווה ושיווין". הנשיא איחל לשגריר הצלחה בתפקידו ואמר כי הוא מקווה שהוא ומשפחתו ירגישו בבית בישראל.