אובמה על הסכסוך: "צריך תקווה בשני הצדדים"

נשיא ארצות הברית התייחס היום לסכסוך הישראלי-פלסטיני, ואמר כי "צריך להחדיר תקווה בשני הצדדים". מוקדם יותר התייחס גם מזכיר המדינה ג'ן קרי לנושא, ואמר כי "על שני הצדדים להביע נכונות ומוכנות להפחית את האלימות", ואף ביקר את הבנייה בהתנחלויות: "זה לא תורם"

"צריך תקווה בשני הצדדים". אובמה (רויטרס)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס היום (רביעי) לסכסוך הישראלי פלסטיני. לדבריו, "חשוב להחדיר תקווה בשני הצדדים, הישראלי והפלסטיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום התייחס גם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לנושא. "שני הצדדים צריכים לבצע צעדים המעידים על מוכנות ונכונות להתקדם ולהפחית את האלימות", אמר. בדברים שנשא מול תת-ועדה של ועדת התקציבים של בית הנבחרים בשימוע שנערך על תקציב מחלקת המדינה, הוסיף קרי כי "הבנייה בהתנחלויות לא תורמת לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני".

מוקדם יותר היום נהרג קצין במילואים אליאב גלמן כתוצאה מירי לעבר מחבל בצומת גוש עציון. גלמן, קרוב משפחתו של בניה שראל שנפל במבצע "צוק איתן", הותיר אחריו אישה בהריון ושני ילדים. מתחקיר ראשוני עולה כי גלמן עמד בטרמפיאדה הדרומית בצומת כאשר מחבל התקרב אל הטרמפיאדה. המחבל פרץ בקריאות "אללה אכבר", שלף סכין והחל לרוץ לעבר גלמן וחייל נוסף שעמד בטרמפיאדה - אך לא הספיק לדקור אותם.

על פי הממצאים, גלמן הספיק לשלוף את אקדחו וייתכן כי אף ירה לעבר המחבל. חיילים שעמדו בסמוך למקום, במשימת אבטחה של הצומת, ראו את המתרחש ופתחו באש, ממנה כאמור נפגע גם גלמן משני כדורים. הירי בוצע כאשר גלמן והמחבל כבר שכבו על הכביש, כחלק מההתכתשות ביניהם.