רה"מ נגד ועד עובדי משרד החוץ

יו"ר הוועד נפגש עם סגן יו"ר הכנסת מאיר כהן וסיפר לו על מצוקות המשרד. בתגובה הוא זומן לשיחת בירור בהוראת שר החוץ - ראש הממשלה נתניהו. במשרד החוץ מכחישים

מחאת עובדי משרד החוץ

לקראת כנס חירום לחיזוק מעמדה של ישראל בעולם שייערך בכנסת בשבוע הבא ביוזמת חברי הכנסת יאיר לפיד ואביגדור ליברמן, ניפגש סגן יו"ר הכנסת מאיר כהן עם חנן גודר, יו"ר וועד העובדים של משרד החוץ וקיבל ממנו סקירה על המתרחש בזירה הדיפלומטית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בלשכת נתניהו לא אהבו את העובדה כי השניים נפגשו, וזימנו את גודר לבירור. לטענת יו"ר ועד העובדים, השר הממונה - ראש הממשלה נתניהו - סירב לפגוש אותו כדי לדון עמו על מצוקת משרד החוץ, שלדבריו נמצא על סף קריסה. במשרד החוץ מכחישים כי גודר זומן לשיחה.

ח"כ כהן, שיזם דיון בוועדת החוץ והביטחון על רקע סגירת חמש נציגויות נוספות של ישראל בעולם, מזהיר מקריסה מוחלטת של המשרד ומדיניות החוץ של ישראל. במהלך הפגישה עם חנן גודר, נחשף כהן לתמונה קשה שמצד אחד, הולכת הדה לגיטימציה נגד ישראל ותופחת, ומנגד הופך משרד החוץ למשותק.

"הזירה מופקרת ואין מי שיסביר את עמדתה של ישראל", אמר כהן לגודר. גודר הסביר כי שירות החוץ של ישראל במצוקה ואין יד מכוונת. בין היתר הלין על סגירת נציגות ישראל במרסיי, בה חשים היום היהודים פחד ואימה: "שולחים אותם לפריס שזה 800 ק"מ משם. בעוד אנחנו סוגרים את הנציגות במרסיי, פועלות בעיר 40 נציגויות של מדינות המזרח התיכון".

גודר פרס בפני כהן את המספרים הקשים של מספר נציגויות ישראל בעולם, מול מדינות ערב, שברובן מנהלות או שותפות לקמפיין הדה לגיטימציה נגד ישראל: טורקיה עם 223 נציגויות, מצרים עם 166, אירן עם 142, מרוקו עם 135, הרשות הפלסטינית עם 101 ואילו מדינת ישראל עם 106. חמש מאותן נציגויות ייסגרו על פי החלטת המשרד, ככל הנראה על פי החלטתו של ראש הממשלה.