על הכוונת של BDS: הגז הישראלי

במהלך השבועות האחרונים מנסים ארגונים אנטי-ישראלים לעכב עסקה שנחתמה בין ישראל לירדן על אספקת גז לממלכה, בהיקף של 15 מיליארד דולרים. אחת הטענות: העסקה יכולה לממן שלוש מלחמות של ישראל נגד רצועת עזה

(קובי גדעון, לע"מ)

על הכוונת של ארגוני החרם והסנקציות על ישראל - הסכם לאספקת גז המתגבש בין ישראל לירדן: ברשתות החברתיות תוקפים בתקופה האחרונה את העסקה שאמורה לספק את רוב צרכי החשמל של ירדן.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עלות העסקה היא 15 מיליארד דולרים לאורך 15 שנים, ובשבועות האחרונים מתגברים הקולות ברשתות וברחובות הקוראים לביטולה. אחת הכרזות שפורסמו טוענת כי "העסקה יכולה לממן שלוש מלחמות של ישראל נגד רצועת עזה". בירדן יש כמה חברי פרלמנט שקוראים לביטול העסקה שכבר נחתמה, וקוראים להחלפת ספק הגז, כלומר אלג'יריה במקום ישראל.

גורמים במשרד החוץ אומרים שלא פעם אנשי ה-BDS "תופסים טרמפ" על ההתנגדות לישראל ומציגים את זה כהישג שלהם, או סתם מלבים את האש. אך טיעון נוסף של ארגוני החרם מול הירדנים הוא - איך נקרא באירופה לחרם על ישראל כשמדינה ערבית משתפת עמה פעולה בקנה מידה כה רחב?

אקדמאים באיטליה קראו לחרם על ישראל

בסוף החודש שעבר חתמו 200 פרופסורים וחוקרים מ-50 אוניברסיטאות ומוסדות אקדמאים באיטליה על עצומה של תנועת ה-BDS הקוראת להחרים מוסדות ישראלים ולהפסיק את שיתוף הפעולה עמם במחאה על הזדהותם עם "מדיניותה האלימה של ישראל כלפי הפלסטינים".

אספקת גז לירדן ל-15 שנים? (פלאש 90 - משה שי)

אנשי האקדמיה הרבים באיטליה החתומים על העצומה עשו זאת עקב כך שהם סבורים כי האוניברסיטאות בישראל ומוסדות נוספים כמו הטכניון מזדהים עם "הפרות החוק הבינלאומי וזכויות האדם שמבצעת ישראל". לדבריהם, "העובדה שאף אחד מהמוסדות לא מגנה את המדיניות הישראלית הובילה ליוזמת החרם".

על העצומה חתמו גם פרופסורים וחוקרים מאוניברסיטאות בולטות באיטליה, בהן האוניברסיטאות בבולוניה, רומא ומילאנו. החוקרים ציינו כי חתימתם על העצומה מהווה חלק מיוזמה עולמית להחרים את ישראל עקב מדיניותה בשטחים.