הנשיא לשעבר פרס ייצא לביקור בדרום אפריקה

הנשיא התשיעי ישתתף בכנס של הקהילה היהודית בעיר יוהנסבורג ובטקס לזכרו של נשיא דרום אפריקה לשעבר נלסון מנדלה. ביקורו של פרס אושר רק לאחר שרופאיו אישרו אותו, וזאת בשל מצבו הבריאותי בחודש האחרון. בתנועת החרם על ישראל מיהו להגיב ואמרו: "לא נשכח שהוא שיתף פעולה עם משטר האפרטהייד"

ייבקר בדרום אפריקה. פרס

הנשיא התשיעי שמעון פרס ייצא ביום חמישי הקרוב לביקור מיוחד בדרום אפריקה ויהיה הנואם המרכזי באירוע שיזמה הקהילה היהודית בעיר יוהנסבורג. פרס קיבל אישור לטוס לאירוע מרופאיו וזאת לאחר שחש ברע ואושפז בחודש שעבר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הנשיא פרס שיגיע לדרום אפריקה ישתתף לא רק באירוע של הקהילה היהודית, אלא גם בטקס קצר לזכרו של חברו הטוב נלסון מנדלה", מסרו אנשיו של הנשיא לשעבר. הנשיא לשעבר יהיה נואם המרכזי באירוע של הקהילה היהודית ויכלול בביקורו גם כמה פגישות מדיניות.

פרס ישתתף באירוע לזכרו של מנדלה (רויטרס)

הנשיא לשעבר יבקר בדרום אפריקה וזאת לאחר שקיבל אישור מרופאיו שהחליטו כי מצבו הבריאותי מאפשר זאת. נזכיר כי בחודש שעבר אושפז פרס בבית החולים פעמיים וזאת בעקבות אירוע לבבי קל.

ביקרו של פרס במדינה ייערך בצל ביקורת כבדה של תנועות החרם על ישראל. בתנועת ה-BDS כינו את הנשיא לשעבר "פושע מלחמה" והוסיפו: "לא נשכח את העובדה שהוא היה משתף פעולה עם שלטון האפרטהייד".