היוזמה המרוקאית לחידוש המשא ומתן

בהמשך השבוע ייפגשו לראשונה מזה שנים אישי ציבור ישראלים עם 20 שרים מהרשות הפלסטינית. מי שיזם את המהלך הוא סם בן שטרית, יו"ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. בן שטרית דן בנושא עם מלך מרוקו, קיבל את ברכתו של נתניהו ואף נפגש עם אבו מאזן, שהצהיר כי יהיה מוכן להיפגש עם נתניהו ללא תנאים מוקדמים

הפגישה בין אבו מאזן לסם בן שטרית

האם מרוקו תצליח במקום שבו ארצות הברית ואירופה נכשלו? ביום חמישי הקרוב ייפגשו, לראשונה מזה שנים, אישי ציבור ישראלים עם 20 שרים מהרשות הפלסטינית. יוזם המפגש הוא סם בן שטרית, יושב ראש הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו והמפגש עצמו נערך בתיאום עם מלך מרוקו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בן שטרית קיבל את ברכתם של אבו מאזן ונתניהו לכנס בירושלים, שקורא לפתרון שתי מדינות לשני עמים ולפגישה פנים אל פנים בין שני האישים. כהכנה לכנס נפגש בן שטרית, בידיעת נתניהו, עם אבו מאזן. הוא אף קיבל ממנו התחייבות לכך שיהיה מוכן להיפגש עם נתניהו ללא תנאים מוקדמים. את הפרטים על הפגישה העביר העיתונאי הנריקה צימרמן.

לאחר המפגש עם אבו מאזן שלח בן שטרית מכתב לנתניהו ובו ציטט את יו"ר הרשות: "כבר בראשית החודש הבא אפנה במכתב אישי לנתניהו בהצעה להיוועד עמו". נתניהו מצידו אמר לבן שטרית כי מדובר בהזדמנות לחידוש המשא ומתן. במקביל לכנס בירושלים, מנסה מלך מרוקו לקדם מפגש בארצו בין נתניהו לאבו מאזן, בהשתתפות נציגים ממדינות ערב.