דיווח: "מצרים ביטלה ביקור של נתניהו"

הפעולה נגד המנהרות יצרה משבר מדיני? אתר סעודי מוביל דיווח כי בקהיר זעמו על דברי השר שטייניץ, לפיהם מצרים מציפה את מנהרות חמאס לבקשת ישראל - וביטלו פגישה מתוכננת עם נתניהו. בישראל טענו בתגובה: "לא תוכנן אף ביקור"

הדיווח: הביקור בוטל. א-סיסי ונתניהו (רויטרס)

מבוכה ביחסים עם השכנה הידידותית מדרום? ראש הממשלה בנימין נתניהו היה אמור לערוך בקרוב ביקור מדיני במצרים, אך הפגישה בוטלה בעקבות זעם על דברי השר שטייניץ בנוגע למנהרות - כך דווח הבוקר (ראשון) בעיתון הסעודי "אילאף". בלשכת ראש הממשלה הכחישו את הדיווח והבהירו: "לא מתוכנן לנתניהו כל ביקור במצרים". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, שזכה כאמור להכחשה, במצרים זעמו על דבריו של שטייניץ לפיהם מצרים "מציפה" את מנהרות חמאס לבקשת ישראל.

עוד דיווח העיתון כי בתקופה האחרונה התנהלו מגעים בין גורמים מצריים לבין האלוף במיל' עמוס גלעד, ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, לקראת הפגישה. עם זאת, הממשל בקהיר זעם על דברי השר - והורה על ביטול הביקור המדיני.

עורר מבוכה? שטייניץ (חדשות 2)

בסוף השבוע שעבר אמר השר שטייניץ כי מצרים הציפה במים את המנהרות שנועדו להברחות לתוך רצועת עזה - לפי בקשתה של ישראל. באירוע שבתרבות בבאר שבע אמר שטייניץ כי "התיאום הביטחוני בין ישראל למצרים טוב מאי פעם".

השר שטייניץ הוסיף וטען: "זה פתרון טוב לגזרה בדרום: זה לא פתרון לגזרה של 70-60 קילומטרים. אם א-סיסי עשה את זה, זה במידה מסוימת לבקשתנו". עוד הדגיש השר כי ישראל "לא בהכרח יודעת על כל מנהרה וכל פיר", אך משקיעה מאמצים רבים בייצור טכנולוגיה נגד האיום התת-קרקעי. באותו אירוע סירב שטייניץ להשיב האם ישראל מעורבת בקריסת מנהרות חמאס בשבועות האחרונים.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "הגרסה היא מופרכת מיסודה, נטולת בסיס עובדתי, לא היה ולא נברא. ראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, לא עסק בתכנון ביקורים של ראש הממשלה נתניהו בעולם הערבי, כל המידע הזה הוא מופרך ומכאן גם כל הגרסה לפיה אורגן ביקור שבוטל".