הקוורטט יוזם דוח חדש שיוביל למו"מ בין ישראל לפלסטינים

נציגי הקוורט לענייני המזרח התיכון הודיעו שינסחו דוח חדש שיכלול מספר עקרונות שמטרתם להוביל להסכם שלום עתידי בין ישראל לפלסטינים - כך מדווחת סוכנות הידיעות AP. בארגון הדגישו כי המתיחות בין הצדדים היא מסוכנת ומאיימת על פתרון שתי המדינות

הקוורטט ביוזמת שלום חדשה (רויטרס)

הקוורטט לענייני המזרח התיכון הודיע היום (שישי) כי בכוונתו לחבר דוח חדש - ובו יכלול המלצות שיביאו, בתקווה, להסכם שלום עתידי בין ישראל לפלסטינים. "המתיחות בין הצדדים היא בלתי נסבלת ומאיימת על פתרון שתי המדינות", כתבו היום נציגי ארבע המדינות והגופים החברים בקוורטט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגוף שתפקידו לפקח על פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, מורכב מנציגים אמריקנים, אירופאים, רוסים ואנשי או"ם. הארבעה הודיעו כי במסגרת הדוח הם ידגישו את ההתקפות על אזרחי ישראל, המצב ההומניטרי בעזה, המשך הבנייה בהתנחלויות והריסת בתי המחבלים.

לדברי נציגי הקוורטט, הפעולות הללו, משני הצדדים, מהוות איום משמעותי על פתרון שתי המדינות - ולכן יש למהר ולהכין יוזמת שלום חדשה שתביא לפתרון המשבר ולהרגעת הרוחות. ההחלטה הגיעה לאחר שנציגי ארבעת הגופים נפגשו בשולי הפסגה הביטחונית המתקיימת במינכן - כך על פי הדיווח של סוכנות הידיעות AP.

על פי הודעת הקוורטט, ההליך להגשת ההמלצות יחל בניסוח הבעיות והמכשולים העומדים בפני הצדדים בדרך להשגת ההסדר. "אנחנו נכין את הדוח על מה שקורה עכשיו, אך נשמור את המבט קדימה כלפי ההסכם העתידי", כתבו הנציגים.