מקורב לנתניהו נפגש עם ארדואן

בצל המשבר ביחסי המדינות אירחו נשיא טורקיה ורה"מ באנקרה משלחת של מנהיגי הקהילות היהודיות בארה"ב. לפי הדיווחים, בפגישה השתתף גם מלקולם הונליין, יו"ר ועידת הנשיאים הנחשב מקורב לרה"מ והגיע ישר מי-ם

ארדואן ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

מפגש פסגה טורקי-יהודי: על רקע המשך המגעים בין ישראל וטורקיה על פיוס בין המדינות, נפגשו היום (שלישי) נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן וראש ממשלת טורקיה אחמט דאבוטולו עם נציגים בכירים של הקהילות היהודיות בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הפרסומים בטורקיה, במפגש משתתפים מנהיגים אמריקנים משורה של ארגונים יהודיים בארה"ב, בהם ועידת הנשיאים, הליגה נגד השמצה ואייפאק. הפגישה מתקיימת בארמון צ'נקאיה באנקרה, מעונו של ראש ממשלת טורקיה דאבוטולו.

מלקולם הונליין, יו"ר ועידת הנשיאים הנחשב מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיע למפגש בטורקיה היישר מירושלים. מדובר בפגישה שכמוה לא הייתה כבר שבע שנים - מאז תקרית דאבוס בינואר 2009.

דאבוטולו, ארכיון (CNN turk)

התקרית הדיפלומטית הזו אירעה בוועידה הכלכלית בדאבוס שבשווייץ, לאחר שארדואן, מי שהיה אז ראש ממשלת טורקיה, תקף את נשיא המדינה דאז שמעון פרס, בעקבות מבצע עופרת יצוקה.

בתצהיר שהגיש אתמול נתניהו לבג"ץ, במסגרת דיון על מתווה הגז השנוי במחלוקת, הדגיש נתניהו כי בין היתר מתקיימים מגעים לייצוא גז לטורקיה. "מדינת ישראל מקיימת כל העת שיח מדיני מול ממשלת טורקיה ומצרים במטרה לייצא גז אליהן, ודרכן למדינות אחרות", הוא אמר.

"אבקש לדחות את הטענה - שאינה נכונה - כאילו שיקולי הביטחון ויחסי החוץ עליהם ביססתי את החלטתי היו שיקולים מלאכותיים, שהועלו אך ורק לצורך הפעלת הסמכות", הוסיף נתניהו.