אקדמאים באיטליה חתמו על עצומה הקוראת לחרם על ישראל

200 פרופסורים וחוקרים במדינה צירפו את חתימתם לעצומה של תנועת ה-BDS עקב מה שהגדירו "הזדהות המוסדות האקדמיים בישראל עם מדיניותה האלימה והפרת זכויות האדם של הפלסטינים". באוקטובר האחרון קראו כ-300 אקדמאים ממוסדות מובילים בבריטניה לחרם אקדמי על ישראל

הפגנה של תנועת החרם על ישראל באירופה. אר (רויטרס)

תנועת החרם על ישראל מגיעה גם לארץ המגף: 200 פרופסורים וחוקרים מ-50 אוניברסיטאות ומוסדות אקדמאים באיטליה חתמו לאחרונה על עצומה של תנועת ה-BDS הקוראת להחרים מוסדות ישראלים ולהפסיק את שיתוף הפעולה עמם במחאה על הזדהותם עם "מדיניותה האלימה של ישראל כלפי הפלסטינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנשי האקדמיה הרבים באיטליה החתומים על העצומה עשו זאת עקב כך שהם סבורים כי האוניברסיטאות בישראל ומוסדות נוספים כמו הטכניון, מזדהים עם "הפרות החוק הבינלאומי וזכויות האדם שמבצעת ישראל". לדבריהם, "העובה שאף אחד מהמוסדות מגנה את המדיניות הישראלית הובילה ליוזמת החרם".

על העצומה חתמו גם פרופסורים וחוקרים מאוניברסיטאות בולטות באיטליה, בהן האוניברסיטאות בבולוניה, רומא ומילאנו. החוקרים ציינו כי חתימתם על העצומה מהווה חלק מיוזמה עולמית להחרים את ישראל עקב מדיניותה בשטחים.

"הצטרפות הפרופסורים והחוקרים באיטליה לקמפיין העולמי של תנועת ה-BDS היא חשובה ומוכיחה שצעדיה הולכים והופכים למובנים ומקובלים בחלקים נרחבים של העולם", אמר אחד הפרופסורים שחתמו על העצומה.

אקדמאים בבריטניה קראו להחרים את ישראל

רק באוקטובר האחרון קראו למעלה מ-300 אקדמאים בריטים ביותר מ-70 מוסדות בממלכה לחרם אקדמי על ישראל. במודעת ענק שפורסמה בעיתון ה"גרדיאן" הם טענו כי הם "מוטרדים מהכיבוש הישראלי שפוגע בזכויות האדם של הפלסטינים".

שגרירות בריטניה בישראל התנערה מהיוזמה והבהירה כי אין כל מקום לחרם - ולקריאה הצטרפה גם הסופרת ג'יי. קיי רולינג, מחברת ספרי הארי פוטר, שחתמה על מכתב הקורא להסרת החרם - עליו חתמו 150 דמויות בולטות בממלכה.