נתניהו: "לא יודע אם נצליח לנרמל את היחסים עם טורקיה"

ראש הממשלה התייחס למגעים בין ירושלים לאנקרה והבהיר כי על ישראל להמשיך לחתור לפיוס, תוך שמירה על האינטרסים שלה. בתוך כך מזהירים גורמים בסביבתו של נתניהו כי חלון ההזדמנויות לפיוס ומדגישים כי שיפור היחסים הוא בבחינת "נכס אסטרטגי"

מתרחקים מפיוס? נתניהו וארדואן (רויטרס)

ראש הממשלה נתניהו אירח היום (רביעי) את מקבילו היווני ציפראס ודן עמו בהמשך הידוק היחסים בין המדינות. בתום הפגישה בין השניים התייחס נתניהו גם למאמצי הפיוס עם טורקיה ואמר: "אנו מנסים לנרמל את יחסינו עם טורקיה, איני יודע אם נצליח אך אני חושב שנמשיך במאמצים ועלינו להבטיח שהאינטרסים של ישראל נשמרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לטורקיה ולישראל היו יחסים מצוינים בשנים קודמות", הוסיף. "לא רצינו לראות אותם מידרדרים ולא אנו גרמנו להידרדרות הזאת ביחסים. אם יהיה שינוי במדיניות, נקבל אותו בברכה". נתניהו אף ציין כי אין קשר בין היחסים עם טורקיה לבין הקשרים בין ישראל ליוון ולקפריסין.

נתניהו מייחס חשיבות ראשונה במעלה להידוק הקשרים עם יוון, בין היתר בשל העובדה שבשנים האחרונות מתאמנים מטוסי חיל האוויר בשמי יוון. ההערכה היא כי גם אם יהיה פיוס עם טורקיה, מטוסי חיל האוויר לא ישובו להתאמן בשמי אנטוליה.

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה אומרים כי הפיוס עם טורקיה חיוני לישראל וכי הוא מהווה נכס אסטרטגי. הם אף מתריעים כי חלון ההזדמנויות לפיוס הולך ונסגר ככל שהמגעים בין הצדדים משתהים. גם בטורקיה מאשימים את ישראל בגרירת רגליים בנושא.