נתניהו: באן נותן רוח גבית לטרור

מזכ"ל האו"ם באן קי מון אמר כי גל הפיגועים הוא "תגובה טבעית לתסכול הפלסטיני". - וראש הממשלה תקף: "האו"ם מזמן איבד את הניטרליות שלו". שגריר ישראל לאו"ם דני דנון: "מועצת האו"ם נוהגת בצביעות"

מזכ"ל האו"ם באן קי מון שטח את משנתו בנוגע לפיגועי הטרור נגד ישראלים ואמר מדובר בתגובה אנושית טבעית. "התסכול הפלסטיני גובר תחת משקלו של הכיבוש המתמשך חצי מאה, יחד עם הקיפאון בתהליך המדיני", אמר באן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את הדברים וטען כי הם נותנים רוח גבית לטרור. "אין הצדקה לטרור", אמר נתניהו. "הרוצחים הפלסטינים לא רוצים לבנות מדינה - הם רוצים להשמיד מדינה והם אומרים זאת בריש גלי. הם רוצים לרצוח יהודים באשר הם והם אומרים זאת בריש גלי".

"הם לא רוצחים למען השלום והם לא רוצחים למען זכויות אדם", הוסיף ראש הממשלה. "האו"ם מזמן איבד את הניטרליות שלו ואת הכוח המוסרי שלו והדברים הללו של המזכ"ל לא משפרים את מצבו".

באן קי מון (רויטרס)

בהתבטאויותיו שחוללו סערה טען באן כי התגובה לכיבוש היא טבעית. "כפי שניתן לראות לאורך ההיסטוריה אצל עמים אחרים שדוכאו, זהו הטבע האנושי להגיב לכיבוש. תגובה זו מהווה לעתים כר לגידול שנאה וקיצוניות", הדגיש מזכ"ל האו"ם.

השגריר דנון: "עדיף שהאו"ם יגנה את ההסתה"

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הגיב בזעם להתבטאויותיו של באן וכינה את מועצת האו"ם כ"צבועה", משום שהיא מגנה מעשי טרור בכל רחבי העולם מלבד בישראל. "הדרך לשלום ארוכה וקשה אך ישראל מחויבת לעשות כל מאמץ כדי להגיע אליו", אמר דנון.

"התבטאות מנותקת מהמציאות". השגריר דנון (יח"צ)

 גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף בחריפות את דבריו של מזכ"ל האו"ם ואמר כי לא ניתן להצדיק מעשי טרור נגד חפים מפשע. "טרור נגד חפים מפשע אינו יכול להיות מוצדק, אסור לספק לו הסברים, לא ייתכן שמישהו בעולם - בטח לא מזכ"ל האו"ם! - יגיד שהוא 'תוצאה' של משהו", ציין לפיד. "טרור נגד חפים מפשע הוא לא תוצאה של כלום מלבד הטירוף הרצחני של מבצעיו".