יעלון: "טורקיה מממנת את דאע"ש"

במהלך ביקור מדיני ביוון תקף שר הביטחון בחריפות את טורקיה וטען כי היא מסייעת לארגון המדינה האסלאמית. "דאע"ש נהנה מזה זמן רב מהכסף הטורקי עבור נפט", טען יעלון

האשמות חמורות. יעלון (דיאנה חננשווילי / משרד הביטחון)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון האשים הערב (שלישי) את טורקיה כי היא מסייעת לארגון הטרור הרצחני דאע"ש. יעלון, שאמר את הדברים במהלך ביקורו ביוון, טען כי אנקרה מעבירה כספים למדינה האסלאמית באמצעות רכישת נפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"דאע"ש נהנה מהכסף הטורקי עבור קניית נפט מזה זמן רב", טען שר הביטחון. "אני מקווה שהמצב הזה יסתיים".

יעלון, שנפגש עם מקבילו היווני, פאנוס קמנוס, רמז כי הקשר הסמוי בין דאע"ש וטורקיה עשוי להעיב על יישוב הסכסוך בין אנקרה וירושלים. "זה תלוי בממשלה הטורקית וההנהגה הטורקית", ציין שר הביטחון. "זה תלוי בהם אם הם מעוניינים להיות במחנה שנלחם בטרור. זה לא המצב נכון לעכשיו".

הואשם גם ע"י רוסיה. ארדואן (רויטרס)
 

זוהי אינה הפעם הראשונה בה נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן מואשם בסחר עם דאע"ש. רק בחודש שעבר האשים משרד ההגנה הרוסי את ארדואן כי הוא ובני משפחתו קונים נפט מהמדינה האסלאמית.

ההאשמות הקשות מצד מוסקבה הגיעו ימים ספורים לאחר הפלת מטוס הקרב הרוסי ע"י טורקיה. באותם ימים הציג משרד ההגנה הרוסי סרטון ובו נראית תקיפה מהאוויר של מסוף נפט של דאע"ש בסוריה. "טורקיה היא הלקוחה העיקרית של הנפט המוברח מעירק ומסוריה", נמסר ממשרד ההגנה במוסקבה. "כמויות נפט גדולות, בהיקף של אלפי משאיות, נכנסות לתוך טורקיה מדי יום".