נשיא הפרלמנט האירופי הסתייג מסימון המוצרים מההתנחלויות

מרטין שולץ נפגש עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין והתבטא נגד ההחלטה שאושרה בבריסל בחודש ספטמבר, לפיה יסומנו מוצרים שמיוצרים מעבר לקו הירוק המשווקים בשטח האיחוד. לדברי נשיא הפרלמנט האירופי, ישראל תשרוד את המהלך - אך החרם יפגע בפרנסתם של הפלסטינים

מרטין שולץ (ארכיון) (רויטרס)

"סימון מוצרים בשטחים ייפגע בפלסטינים שמשתכרים שם בכבוד" - כך אמר אמש (חמישי) מרטין שולץ, נשיא הפרלמנט האירופי במהלך פגישתו עם יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך פגישתם של השניים התייחס שולץ, העומד בין השאר בראש תאגיד תקשורת גרמני, לאנטישמיות הגואה באירופה ועל יחסם של מנהיגי היבשת למדיניות הישראלית. ״מדינות ואישים באירופה לא יכולים לומר שהם מתנגדים לאנטישמיות ובאותה נשימה להיות אנטי ישראלים", טען.

שולץ הוסיף: "ישראל תשרוד את סימון המוצרים, מי שלא ישרוד הם אלפי משפחות פלסטיניות שעובדים כתף אל כתף עם חבריהם היהודים ומקיימים שם חיים משותפים. זה יפגע בכלכלתם, בחייהם, במשפחתם ויהרוס גם את זרעי השלום שמתקיימים באותם איזורי תעסוקה״.

"יחסי גרמניה וישראל טובים, להבדיל מיחסי שבדיה ישראל", המשיך שולץ בדבריו. "האנטישמיות הגואה צריכה להדאיג את כל אירופה".

"למי נחזיר את הגולן - לדאע"ש?"

במהלך פגישתם, תהה יו"ר הכנסת אדלשטיין בשאלת החלת החרם על כלל המוצרים מהשטחים. הוא התייחס להכללת המוצרים מרמת הגולן ושאל: תגידו לי למי למסור את השטח? לסוריה? לדאע״ש?".

"למי נחזיר את השטח?", אדלשטיין (פלאש 90 יונתן סינדלר)

בהמשך המפגש, התייחס שולץ גם לנאומו מעורר המחלוקת שנשא בישראל לפני כשנתיים בכנסת ישראל, וטען כי דבריו לא הובנו כהלכה. ״נפגשתי עם צעירים ישראלים ופלסטינים ואחד מהם נתן נתונים לגבי אפליה לרעה בהקצאת מים לפלסטינים", הסביר. "בסה״כ שאלתי בנאומי האם זה נכון, לא קבעתי זאת כעובדה״.