אחרי חיסול קונטאר: נתניהו ופוטין שוחחו

ראש הממשלה שוחח עם נשיא רוסיה בטלפון ודן עמו בסוגיות אזוריות, בדגש על הנעשה בזירה הסורית. אתמול נשא מזכ"ל חיזבאללה נאום בו האשים את ישראל בחיסולו של סמיר קונטאר בדמשק והבטיח תגובה כואבת

דנו בסוגיות אזוריות משותפות, נתניהו ופוט (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (שלישי) בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. השניים דנו בשיחתם בסוגיות אזוריות הנוגעות לשתי המדינות, בדגש על ההתפתחויות בזירת סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בלשכת ראש הממשלה אמרו כי שני המנהיגים דנו באתגר המלחמה בטרור - גם בזירה הסורית וסיכמו על המשך הדיאלוג בין שתי המדינות בנושא.

שיחתם של נתניהו ופוטין מגיעה על רקע התקיפה בדמשק, שיוחסה לישראל בכלי תקשורת זרים, בלילה שבין שבת לראשון בה חוסל סמיר קונטאר בירי טילים לעבר בניין בפרברי דמשק.

האשים את ישראל, נסראללה (רויטרס)

אמש נשא מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאום לוחמני בו האשים את ישראל בחיסול ואיים בתגובה קשה. "נגיב על החיסול בזמן, במקום ובדרך שנבחר", אמר. "סמיר קונטאר הוא אחד מאיתנו וזכותנו להגיב על חיסולו בכל דרך שנראה לנכון. בעזרת אללה - אנו נממש את הזכות הזאת".

"אין לנו ספק שישראל ביצעה את ההתנקשות באמצעות ירי טילים מדויקים לדירת המגורים שבה נמצאו קונטאר ואחרים", ציין נסראללה. מזכ"ל חיזבאללה אמר כי אין לו כוונה לדון בשאלה האם מטוסי חיל האוויר הישראלי נכנסו למרחב האווירי של סוריה והדגיש כי הוא אינו מעוניין להתייחס לנושא הנוכחות הרוסית. דבריו באים על רקע ביקורת גוברת בסוריה ביממה האחרונה על כך שרוסיה לא מנעה את התקיפה הישראלית.