ארצות הברית לאזרחיה: היזהרו בביקורכם בישראל

מחלקת המדינה האמריקנית עדכנה את אזהרת המסע לישראל מלפני 10 חודשים בעקבות גל הטרור. "אזרחים אמריקנים צריכים להיות מודעים לסיכונים בשל המתיחות הביטחונית", נכתב. הדגש הוא על ירושלים, הגדה ורצועת עזה‎

ארכיון (TPS)

מחלקת המדינה של ארצות הברית עדכנה הערב (רביעי) את אזהרת המסע שלה לישראל, בדגש על ירושלים, הגדה המערבית ורצועת עזה. "אזרחים אמריקנים צריכים להיות מודעים לסיכונים באזורים הללו שנגרמים בשל המתיחות הביטחונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המצב הביטחוני שם יכול להשתנות מיום ליום", נכתב באזהרה שעודכנה בשל התמשכות גל הטרור ברחובות ישראל. "הוא תלוי במצב הפוליטי, האירועים והאזור הגיאוגרפי. הסלמה ביטחונית בירושלים ובגדה המערבית כבר הביאה למותם של אזרחים אמריקנים".

מחלקת המדינה האמריקנית מציינת עוד כי "למרות שממשלת ישראל והרשות הפלסטינית עושות מאמצים כדי לאבטח אתרים תיירותיים גדולים, אין פירוש הדבר 100% ביטחון". עדכון אזהרת המסע של ארצות הברית בא לאחר הודעה דומה שפורסמה באתר של מחלקת המדינה האמריקנית ב-18 בפברואר השנה.

נרצח בפיגוע ירי. עזרא שוורץ

בחודש נובמבר האחרון נרצח עזרא יחיאל שוורץ ז"ל, תלמיד ישיבה אמריקני בן 18 מבוסטון, בפיגוע הירי בצומת אלון שבות.

שוורץ נרצח בעת ששהה במיניבוס יחד עם עוד 5 תלמידי ישיבה אמריקנים, כשהיו בדרכם לחלק מזון לחיילים המוצבים באזור. הוא נהרג מיריות המחבל, 3 מחבריו נפצעו קל - ושניים לקו בחרדה.