ריבלין: צה"ל - הצבא המוסרי בעולם

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב למחאת קציני המילואים שקראו לו לבטל השתתפותו בוועידת "הארץ" בארה"ב יחד עם אנשי "שוברים שתיקה". "מעת לעת צריך לומר את האמת", הבהיר ריבלין. "אנחנו מאוד גאים בחיילים שלנו"

התייחס לסערה. ריבלין (מארק ניימן / לע"מ)

יממה לאחר שקצינים במילואים קראו לנשיא המדינה שלא לקחת חלק בוועידת עיתון "הארץ" בארה"ב, בה משתתפים גם אנשי ארגון השמאל "שוברים שתיקה", התייחס היום (ראשון) ראובן (רובי) ריבלין לסערה. בנאום שנשא בפני באי הוויעדה אמר ריבלין: "אין צבא מוסרי כמו צה"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צה"ל עושה כל שביכולתו לשמור על הסטנדרטים המוסריים הגבוהים ביותר, אפילו בתנאים בלתי אפשריים, ואין צבא בעולם שעושה זאת", הוסיף הנשיא. "כך גם מפקדיו וחייליו. אני יודע שיש כאן נציגים של שוברים שתיקה, אך מפעם לפעם יש לומר את המובן מאליו - אנחנו מאוד גאים בחיילים שלנו".

מלבד ריבלין, שיגר גם נשיא ארה"ב ברק אובמה מסר למשתתפי הוועידה. בקטע וידאו שהוקרן באירוע קרא אובמה לישראל ולפלסטינים להרגיע את הרוחות. "הבהרתי להנהגה הפלסטינית שהיא צריכה לגנות את האירועים האלימים", ציין הנשיא האמריקני. 

"אנשים שפועלים באלימות נגד אנשים אחרים, כולל פלסטינים, צריכים לעמוד לדין", הדגיש אובמה. "אנו קוראים לשני הצדדים לפעול כדי להרגיע את המתיחות, להפגין איפוק למנוע עוד אובדן חיים".