דונלד טראמפ על סערת המוסלמים: "ספק אם נתניהו לא מסכים איתי"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, שהודיע על ביטול ביקורו בישראל אחרי הסערה שעוררה קריאתו שלא להכניס מוסלמים לארה"ב, לא מתרשם מההתנערות של נתניהו מהדברים. "הוא לא מסכים איתי", אמר. "אני בספק שזה אכן כך"‎

"ספק אם נתניהו לא מסכים איתי" (רויטרס)

"נתניהו אומר שהוא לא מסכים עם דבריי לגבי המוסלמים, אני בספק לגבי זה". כך אומר היום (חמישי) המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ, אחרי שהודיע כי ביטל את ביקורו הקרוב בישראל. את הדברים אמר בריאיון ל"וול סטריט ג'ורנל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה על הביטול בטוויטר

את ביטול הביקור הקרוב בישראל, שאמור היה להתרחש בסוף החודש, הוא מתרץ בכך שמדובר באילוצי לוח זמנים בשל "קמפיין הבחירות האינטנסיבי" שאותו הוא מנהל.

"החלטתי לדחות את נסיעתי לישראל ולקבוע תאריך מאוחר יותר לפגישתי עם נתניהו", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. "אעשה את זה לאחר שאבחר לנשיאות ארצות הברית". 

בסוף החודש אמור היה טראמפ להגיע לביקור בישראל ועל פי הדיווחים אף להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו. שלשום חתמו כמעט שליש מחברי הכנסת על מכתב הקורא לנתניהו לבטל את הפגישה.

"לא אמרתי שניפגש. אני מכבד אותו, אפילו השתתפתי בקמפיין הבחירות שלו ואני מחבב אותו מאוד", אמר. "אני נוסע לישראל אך אין לי כוונה לומר עם מי אפגש". דווקא בלשכת ראש הממשלה אישרו אתמול את דבר הפגישה, שלדבריהם נקבעה כבר לפני כשבועיים.

נתניהו: "דוחה דברי טראמפ, אך אפגש איתו"

אמש הבהיר נתניהו כי הוא דוחה את דבריו של טראמפ, לפיהם יש לשלול כליל כניסת מוסלמים למדינה. "מדינת ישראל מכבדת את כל הדתות ושומרת בקפדנות על הזכויות של כל אזרחיה. בה בעת, ישראל נאבקת באיסלאם הקיצוני שתוקף מוסלמים, נוצרים ויהודים כאחד ומאיים על העולם כולו", נכתב בהודעה מטעמו.

לדברי לשכת נתניהו, הפגישה בין השניים נקבעה טרם ההתבטאויות. "ראש הממשלה קבע מדיניות אחידה להסכים לבקשות לפגישה עם כל המועמדים לנשיאות ארה"ב משתי המפלגות שבאים לישראל", הדגישו בלשכתו.