נתניהו ואבו מאזן לחצו ידיים בשולי ועידת האקלים

בצל המתיחות הביטחונית וגל הטרור נפגש נתניהו עם יו"ר הרשות הפלסטינית בשולי ועידת האקלים בפריז. מדובר במפגש הראשון בין השניים מאז שנת 2010. עוד קודם לכן שוחח נתניהו עם אובמה, הולנד ומרקל

ארכיון (רויטרס)

את עיקר העניין התקשורתי בוועידת האקלים, שנפתחה היום (שני) בפריז בהשתתפות מנהיגים מכל העולם, תפס הנתק בין רוסיה לטורקיה והשאלה אם שני המנהיגים ייפגשו - אלא שדווקא בשולי הוועידה התרחש מפגש מפתיע, לאחר שראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לחצו ידיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגש בין נתניהו לאבו מאזן, שמגיע לאחר נתק של מספר שנים ובצל גל הטרור והמתיחות הביטחונית הגואה, התקיים כשהשניים לקחו חלק בתמונה המסורתית של מנהיגי המדינות. נתניהו ואבו מאזן עמדו סמוך זה לזה, כשביניהם מפריד ראש ממשלת ניו זילנד. לאחר צילום התמונה לחצו השניים ידיים.

במהלך הוועידה עצמה הספיק עד כה נתניהו להיפגש ולשוחח עם נשיא ארצות הברית אובמה, נשיא צרפת פרנסואה הולנד, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. נתניהו אף נפגש עם פדריקה מוגריני, שרת החוץ של האיחוד האירופי. אתמול הורה נתניהו לאנשי משרד החוץ לעצור את המגעים עם מוסדות האיחוד האירופי המעורבים במשא ומתן מול הפלסטינים - וזאת בעקבות החלטת האיחוד לסמן מוצרים שיוצרו בהתנחלויות.

לאחר הפגישה בין השניים הבהירה מוגריני כי אירופה תמשיך למלא תפקיד בתהליך המדיני. "היחסים בין ישראל לאירופה טובים, נרחבים ועמוקים ומצב זה יימשך", אמרה הדוברת של מוגריני לעיתונאים. "בכל הנוגע לתהליך השלום במזרח התיכון, האיחוד האירופי ממשיך וימשיך לפעול במסגרת הקוורטט, מכיוון ששלום במזרח התיכון הוא אינטרס של הקהילה הבינלאומית כולה".