אן פולארד: "גנבו לנו את החיים"

מחר ישוחרר המרגל ג'ונתן פולארד אחרי 30 שנים בכלא האמריקני. בחמש השנים הקרובות הוא לא יוכל לצאת מתחומי ניו יורק בלי אישור. גרושתו אן פולארד בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי": "אני זוכרת את זה כאילו זה היה אתמול"

"אני עדיין רואה בעיני רוחי את היום שבו ג'ונתן נעצר. זה מוזר, חלפו 30 שנה ואני זוכרת את זה כאילו זה היה אתמול". אחרי 30 שנים, המרגל ג'ונתן פולארד ייצא מחר (שישי) מכלא באטנר בצפון קרוליינה, אבל לא יהיה חופשי ממגבלות. אן פולארד, גרושתו, הגיעה לארצות הברית ומתכוונת לשוחח עמו לראשונה מזה שלושה עשורים. בריאיון שישודר ב"אולפן שישי" היא משחזרת את אותם ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השער נפתח בדיוק בשעה 10:00, בשעה הזאת הם אמרו לנו להגיע", מספרת פולארד. "נכנסנו לחניון, היה ברור שהם ידעו במי מדובר. אף שגרירות ישראלית ביקום לא משאירה את השער שלה פתוח ונותנת למכונית לעבור, אלא אם כן ברור להם כשמש מי אתה".

משתחרר אחרי 30 שנים. פולארד

"15 דקות מאוחר יותר", היא ממשיכה, "השומרים הגיעו אלינו, האקדחים היו חשופים, הם דאגו שנראה את האקדחים ואמרו 'קדימה, צאו מפה עכשיו'. היו כאן המון סוכני FBI, זה היה ברור שהם עומדים לעצור אותנו. אם היינו נשארים בפנים היינו נהרגים בחניון ההוא ואף פעם לא הייתם שומעים עלינו. אני מרגישה שהם פשוט גנבו לנו את החיים".