אחרי כשנה: קרי יגיע לארץ

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הודיע על הגעתו לישראל, לפגישה עם נתניהו. גם הממונה מטעם קרי לעניין השיחות בין ישראל לפלסטינים יצטרף לביקור. נתניהו קבע להיפגש עם הולנד בעוד 10 ימים והביע הזדהות עם מאבק הצרפתים בטרור

נתניהו וקרי, ארכיון (אבי אוחיון לע"מ)

הפשרה ביחסים עם ארצות הברית? מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי יגיע לישראל ביום שני, כשנה לאחר ביקורו האחרון - כך פורסם הערב (רביעי). קרי ייפגש עם נתניהו ביום שלישי, והשניים צפויים לדון במצב הנפיץ בין ישראל לפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים גם צפויים בהוצאת התנועה האסלאמית אל מחוץ לחוק ובהשלכות המעשה, ובמהלכים כלליים באזור להרגעת השטח מפני אלימות האסלאם הקיצוני מחוץ לגבולות ישראל.

גם ראש צוות המשא ומתן של קרי לענייני הפלסטינים, פרנק לוונסטיין, יצטרף לביקור. במוקד הפגישות תעמוד סוגיית תיאום המהלכים מול הפלסטינים.

הולנד ונתניהו, ארכיון (רוייטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב, מתוך אולם המליאה בו נערכות ההצבעות על תקציב המדינה, עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד. נתניהו הביע את הזדהות ישראל עם צרפת במאבקה בטרור.

נתניהו אמר כי הבעיה היא בינלאומית וכי גם הפתרון בינלאומית. הולנד הודה לנתניהו, ושני המנהיגים קבעו להיפגש בפריז בעוד 10 ימים, כאשר יגיע נתניהו לוועידת האקלים הבינלאומית