אבו מאזן לא גינה את הפיגוע: "הכיבוש מייאש"

יו"ר הרשות הפלסטינית שב ותקף את התנהלות ישראל "העקשנית והכובשת", והביע דאגה לשלומם של המקומות הקדושים. נשיא קפריסין שנפגש עמו הביע תמיכה בעמדותיו: "מאוד חשוב לשמור על הסטטוס קוו בעיר ירושלים". קודם לכן הביע אבו מאזן תקווה שמשרדי הרשות יוקמו במזרח ירושלים

"מחר בירושלים הבירה". אבו מאזן (רויטרס)

שוב אין גינוי מהרשות: שעות ספורות לאחר הפיגוע הרצחני בכביש 60 בו נרצחו אב ובן, יו"ר הרשות אבו מאזן נאם ברמאללה - וסירב להתנער מהפיגוע או לקרוא להרגעה. בפגישתו עם נשיא קפריסין הוא שוחח על ההסלמה הביטחונית - על פי הדיווחים מהרשות הפלסטינית, אבו מאזן אמר לו כי "העם שלנו חי בתנאי קשים, זה בלתי נסבל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עוד דווח ברשות כי אבו מאזן גינה את צעדי ישראל, בהם "הכיבוש הישראלי המתמשך של המדינה שלנו, וההסלמה של המתנחלים שפוגעים ברכוש - זה מייאש אותנו". עוד האשים אבו מאזן, שסירב להשיב מפורשות לשאלה על רצח הישראלים, את "עקשנותה של ישראל ואת היעדר האופק המדיני".

עם זאת, הוא שיבח את ההחלטה האירופית לסמן מוצרים מההתנחלויות "כפי שאנו מקדמים בברכה את ההמלצות של הפרלמנט האירופי להכיר במדינת פלסטין". כמו כן דנו השניים במעמדם של המקומות הקדושים. בתום הפגישה חתמו השניים על הסכמים לשיתוף פעולה בתחום המים ולתיאום משותף בין הממשלות.

הנשיא הקפריסאי אנסטסידס השיב לו: "קפריסין ופלסטין קרובות מבחינה היסטורית, וביקור זה נועד להמשך שיתוף פעולה בין המדינות ושיתוף פעולה ברמה הבינלאומית". כמו כן טען הקפריסאי כי "מאוד חשוב לשמור על הסטטוס קוו בעיר ירושלים, ולנקוט בכל האמצעים כדי להקל על המתח הנוכחי" והביע את תמיכת ארצו בשינוי המצב המדיני.

עוד קודם לכן נאם עבאס (אבו מאזן) בפתיחת מטה משרד החוץ ברמאללה, וסימן על כוונת הרשות הפלסטינית לשלוט על מזרח ירושלים: "מהיום ברמאללה ומחר בירושלים הבירה. עד שנעביר את המוסדות השלטוניים שלנו בקרוב בעזרת האל לכאן. זה הדבר שאנו פועלים להגשמתו וזה מה שיהיה".