רה"מ: לא פוסל מהלך חד-צדדי ביהודה ושומרון

נתניהו אמר במכון הליברלי האמריקני CAP כי הצעד "אפשרי בתנאי שיעמוד בקריטריונים הביטחוניים של ישראל". על הר הבית וירושלים: "הסוגייה בלתי פתירה". הוא שב והתנצל על אמירתו שלפיה "הערבים נוהרים לקלפיות"

ראש הממשלה ממשיך בביקורו בארצות הברית והערב (שלישי) השתתף בפאנל במכון הליברלי היהודי CAP בוושינגטון. במהלך הפאנל ענה נתניהו לשאלות הקהל והתייחס לסוגיות שונות, בהן ההסלמה במצב הביטחוני, הריבונות בהר הבית והיעדר המשא ומתן עם הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשנשאל נתניהו בנוגע לאפשרות של מהלך חד צדדי ביהודה ושומרון, השיב כי "אני מניח שגם זה אפשרי", אך הדגיש: "המהלך יצטרך לעמוד בקריטריונים הביטחוניים של ישראל, וכמו כן זה יצריך הבנה בינלאומית רחבה יותר מזו שקיימת עכשיו". ראש הממשלה הצהיר שוב על מוכנותו לקיים משא ומתן עם אבו מאזן: "שיישב איתי כאן. הוא דיבר איתי שש שעות במצטבר בכל השנים האחרונות".

בהתייחסו להסלמה בירושלים ובהר הבית אמר נתניהו: "אני חושב שזה בלתי פתיר, אני פשוט לא רואה נכון לעכשיו פתרון לסוגיה הזאת. אני חושב שהר הבית חייב להישאר תחת ריבונות ישראלית. זו הדרך היחידה למנוע מהעניין להתפוצץ". 

"המפה לא השתנתה במידה ניכרת" (חדשות 2)

נתניהו שב והדגיש כי הוא ראש הממשלה הישראלי שבנה הכי פחות בהתנחלויות. "לא נבנו התנחלויות חדשות ב-20 השנים האחרונות, אפילו לפני שהייתי ראש הממשלה בפעם הראשונה", אמר. "התוספות הן בקהילות קיימות, המפה לא השתנתה במידה ניכרת". 

ראש הממשלה אף התייחס לבחירות האחרונות והתנצל על האמירה לפיה "הערבים נוהרים לקלפיות". לדבריו, מפלגת הליכוד זכתה ליותר קולות מהציבור הערבי בישראל מאשר מפלגת המחנה הציוני. "פניתי למנהיגים ערבים והדגשתי שאני ראש הממשלה של כולם", הבהיר.

הוא הוסיף כי "אין סימטריה" בין ישראל לפלסטינים. "אנחנו לא שולחים את ילדינו ל'פעוטון מתאבדים'", הבהיר. בדבריו התייחס גם לשימוש שעושים הפלסטינים ברשתות החברתיות להפצת מסרי הסתה ושנאה כלפי ישראל כחלק ממערך הטרור.

"הר הבית חייב להישאר תחת ריבונות ישראלית (עמית ולדמן)
מוקדם יותר היום נאם ראש הממשלה בפני כנס הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, שם אמר כי "הברית הבלתי ניתנת לערעור בין ישראל לארצות הברית רק תלך ותתחזק". לדברי נתניהו, "אני מעריך עמוקות את מחויבותו של אובמה לביטחון ישראל ולשמירת היתרון הצבאי של ישראל. למרות חילוקי הדעות בינינו בנוגע לתכנית הגרעין, אני מאמין שעל שתי המדינות לעבוד יחד כדי לוודא שאירן מיישמת את ההסכם".

"השנה האחרונה הייתה לא פשוטה, אך עלינו לזכור תמיד שלא משנה אילו אי הסכמות יש בין ישראל לארצות הברית, לישראל אין ידידה טובה יותר מארצות הברית ולארצות הברית אין ידידה טובה יותר מישראל", אמר נתניהו, שהתקבל בתשואות על ידי הקהל במקום.