"לא יהיה הסדר בתקופת אובמה"

בתדרוך עיתונאים הודה יועצו הבכיר של אובמה בכשלון מאמצי ארצות הברית להביא להסדר שלום בין ישראל והפלסטינים. הוא טען כי המסקנה מסתמכת על בסיס הערכות בשטח וכי נתניהו ואובמה ידונו בצעדים שיובילו להפחתת האלימות

ידונו בהפחתת האלימות. אובמה ונתניהו (רויטרס)

ימים ספורים לפני נסיעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לוושינגטון, מודה ארצות הברית כי לא ניתן להגיע להסדר מדיני בין ישראל והפלסטינים בתקופת כהונתו של הנשיא אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בן רודס, יועצו הבכיר של הנשיא אובמה, אמר את הדברים בתדרוך עיתונאים שנערך הלילה (שישי) לקראת פגישתם של ראש הממשלה נתניהו והנשיא בבית הלבן בשבוע הבא.

רודס ציין כי "על סמך הערכות המתבססות על המציאות בשטח, לא ניתן יהיה להגיע להסדר בשנה שנותרה לאובמה בתפקיד, אך בפגישתם ידונו השניים בצעדים להפחתת האלימות בין ישראל ובין הפלסטינים".

"פתרון שתי המדינות - הפתרון היחיד". רודס (רויטרס)

"בפגישה אנחנו מצפים לשמוע מראש הממשלה כיצד ישראל מתכוונת לממש את הצעדים כדי לבנות אמון", הבהיר רודס. "על נתניהו להראות כי הוא שואף לפתרון שתי המדינות - שמהווה את הדרך היחידה להתקדם המגעים".

בתוך כך נפגש אמש היועץ לביטחון לאומי יוסי כהן עם היועצת האמריקנית לביטחון לאומי בוושינגטון סוזן רייס. השניים דנו בפרטים להכנת ביקורו של נתניהו ביום שני.