"רוסיה וישראל מעדכנות זו את זו"

הגנרל אנדריי קרטפולוב אמר לסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס כי מוסקבה וירושלים מעדכנות זו את זו בכל הנוגע לפעילות במרחב האווירי בסוריה. דבריו באים על רקע דיווח כי בשבוע שעבר תקפה רוסיה מטרות סמוך לגבול עם ישראל. בתוך כך אמר מקור בצבא רוסיה כי ארצו וארצות הברית קיימו תרגיל צבאי משותף בסוריה

למרות דיווחים סותרים ועמימות מסוימת בנוגע לרמת שיתוף הפעולה בין מוסקבה לירושלים על הנעשה בסוריה, ברוסיה טוענים הערב (שלישי) כי שתי המדינות פועלות בתיאום. בריאיון לסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס אמר הגנרל הרוסי אנדריי קרטפולוב שרוסיה וישראל מיידעות זו את זו באופן רצוף בכל הנוגע לפעילות המתבצעת במרחב האווירי של סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר דווח כי כלי טיס רוסיים תקפו לראשונה מטרות של המורדים בגולן הסורי, סמוך לגבול עם ישראל. לאחר התקרית טענו פרשנים אירניים כי התקיפה הרוסית נועדה להעביר מסר ברור ולפיו אין כל הסכם עם ישראל בנוגע למרחב האווירי של סוריה.

בסוף השבוע האחרון טענו גורמי אופוזיציה בסוריה כי ישראל תקפה עמדות של צבא סוריה ושל חיזבאללה באזור הר קלמון - לראשונה מאז ההתערבות הרוסית במדינה. על פי הדיווח, בתקיפה לא היו נפגעים.

מעדכנים זה את זה? נתניהו ופוטין (דוברות שגרירות ישראל ברוסיה)

בצל המתיחות וחילופי הגרסאות בין ארצות הברית לבין רוסיה בנוגע להתערבות הצבאית של מוסקבה בסוריה, היום ביצעו חילות האוויר של שתי המדינות תרגיל משותף במדינה - כך סיפר גורם צבאי רוסי בכיר.

בארצות הברית אמרו בתגובה כי לא מדובר בתרגיל משותף אלא ב"בדיקת קשר" שנועדה לאמת את פרוטוקולי הבטיחות עליהן הסכימו שתי המדינות בחודש שעבר. גורם רשמי בצבא ארצות הברית אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מטוס הקרב הרוסי ומטוס הקרב האמריקני שלקחו חלק בבדיקה, שארכה כשלוש דקות, הגיעו למרחק של כ-8 ק"מ זה מזה.

מאז תחילת ההתערבות הצבאית שלה בסוריה תקפה רוסיה 2,084 מטרות של חמושים בסוריה - כך מסר משרד ההגנה במוסקבה. בשבוע שעבר פרסם ארגון זכויות אדם בסוריה שכ-600 בני אדם נהרגו בתקיפות של צבא רוסיה - מתוכם כשליש אזרחים.