הזכייה והדגל שלא היה: המועצה לביטחון לאומי תטפל בנושא

פרסום ראשון: בהתערבות השרה רגב, הורה נתניהו למועצה לביטחון לאומי להתערב בהחרמת הספורטאים הישראלים שנאלצו להשתתף ללא דגל ישראל בתחרות באבו-דאבי. הנושא מטופל רק היום, למרות שהיה ידוע מראש

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה הבוקר (ראשון) את מזכיר הממשלה ויו"ר המטה לביטחון לאומי להתערב בסוגיית החרם הספורטיבי נגד ישראל. ההחלטה התקבלה בעקבות בקשה דחופה שהעבירה שרת התרבות והספורט מירי רגב לאחר האיסור שהוטל על נבחרת הג'ודו להניף את דגל ישראל בטורניר הבינלאומי שהתקיים באבו-דאבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל מתכוונת השרה רגב לכנס דיון חירום בלשכתה עוד השבוע עם כלל ראשי איגודי הספורט בישראל. בנוסף צפויה השרה לטוס לפגישה דחופה עם יושב ראש הוועד האולימפי בציריך על מנת למצוא פתרון לסוגיה ולמנוע ממקרים כאלה מלהתרחש שוב בעתיד.

הסערה סביב הנושא פרצה לאחר שהנציגים הישראלים בתחרות לא הורשו להשתתף תחת הדגל הישראלי. למרות שהיה ידוע כבר ביום חמישי על התנאים שבהם תתחרה הנבחרת, פנתה רק היום רגב לראש הממשלה בישיבת הממשלה השבועית. הוא הבטיח כי בכוונתו לפנות לראש המל"ל יוסי כהן שיבחן את הנושא.

בתחרות הגראנד-פרי שהתקיימה באבו-דאבי השתתפו שורה של ספורטאים ישראלים, כולל שניים שזכו במדליית הארד, ירדן ג'רבי ושגיא מוקי. הדבר צרם במיוחד בטקס הענקת המדליות שבו דגל ישראל היה היחיד שלא הונף מבין דגלי המנצחים. באיגוד הג'ודו הסבירו כי מדובר היה בפשרה היחידה שבמסגרתה התאפשר לספורטאים להתחרות, ואילו השרה רגב לא עודכנה בנושא.

הזכייה של מוקי, ללא הדגל

"החרם על ישראל בספורט ובתרבות מרתיח ומקומם ובכוונתי להילחם בו. נבחרת ישראל, ככל הנבחרות בעולם, זכאית לייצג את ישראל עם הדגל וההמנון הלאומי בכל תחרות ובכל יבשת", אמרה אמש רגב, שהבטיחה לפעול בנושא בכל המישורים.

"לא אעבור על זה לסדר היום, עם שובה של נבחרת הג'ודו נברר את מה שהיה שם", הוסיפה רגב. "יחד עם זאת, חשוב לי לומר לספורטאים שלנו שנאלצים להתמודד עם דילמות קשות מאוד - אני עומדת מאחורי כל אחת ואחד מכם, אנחנו אוהבים אתכם וגאים בכם".

יו"ר שדולת הספורט, ח"כ יואל רזבוזוב מיש עתיד טען: "העולם הערבי רצה למחוק את ישראל והוא עשה את זה דרך הספורט. האשמים העיקריים בהדרה ומחיקת סמלי מדינת ישראל מהספורט העולמי הם ראש ממשלת ישראל ומדיניות החוץ הכושלת שלו, וראשי הספורט הישראלים".

"מה תועיל עכשיו הפנייה ליו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך? הסכר כבר נפרץ, מדינת ישראל אישרה בפועל את מחיקתה מהתחרויות ואת ריבונותה של מדינה חדשה שלא קיימת מדינת האיגוד הבינלאומי", הוסיף רזבוזוב.