סקר חדשות 2 - בנייה או הקפאה?

ראש הממשלה משדר מסרים סותרים אודות כוונותיו לבנות או להקפיא את הבנייה בהתנחלויות. על רקע המצב המתוח בדקנו מה חושב הציבור בישראל על ההתנחלויות והאם הן מהוות מכשול בדרך להסכם עתידי עם הפלסטינים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר בקונגרס שבכהונתו נבנו רק 1,500 יחידות דיור בשטחים, הכי מעט משני ראשי הממשלה שקדמו לו אולמרט ושרון. בנאום בסיעת הליכוד אמר שבזמן כהונתו זינק מספר המתנחלים מ-120 ל-400 אלף. אז האם פני הממשלה להקפאה או בניה? והאם המצב הנוכחי מהווה מכשול בדרך להסכם עתידי עם הפלסטינים או מוביל את הדרך למדינה דו לאומית?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסקר שערכו עבור "פגוש את העיתונות" מנו גבע ומינה צמח ממכון הסקרים "מדגם", נשאלו המשיבים האם ההתנחלויות מהוות מחסום להסכם עתידי עם הפלסטינים? 55% אמרו שהן מהוות מחסום, 41% סבורים שהן אינן מהוות מחסום ו-4% לא ידעו.

ההתיישבות - מחסום בפני השלום?

בשאלה נוספת נשאלו האנשים האם הם תומכים או מתנגדים לפינוי התנחלויות בתמורה להסכם ארוך טווח עם הפלסטינים? 51% השיבו כי הם מתנגדים, 45% מהישראלים תמכו ו-4% ענו כי הם לא יודעים.

התנגדות לפינוי התנחלויות

לבסוף, נשאלו הישראלים בסקר האם הם תומכים או מתנגדים להקפאת התנחלויות כצעד להשבת השקט והביטחון? 50% מהנשאלים השיבו כי הם מתנגדים, 47% ענו כי הם תומכים בהקפאת התנחלויות ו-3% לא יודעים.

חצי מהנשאלים מתנגדים להקפאה