אורח הכבוד: נשיא ארה"ב לשעבר קלינטון נפגש עם הנשיא וראש הממשלה

נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, נפגש היום עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו בירושלים - זאת כחלק מביקורו בישראל ולקראת הנאום שיישא מחר בערב, בעצרת לציון 20 שנה לרצח רה"מ לשעבר יצחק רבין ז"ל. קלינטון נפגש גם עם הנשיא ריבלין במשכנו בבירה ועם יו"ר האופוזיציה הרצוג

ביקור של כבוד: נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, שהגיע השבוע לישראל לקראת השתתפותו מחר (שבת) בעצרת הזיכרון לציון 20 שנה לרצח רה"מ יצחק רבין ז"ל, הגיע הבוקר לבקר את ראש הממשלה נתניהו בלשכתו בירושלים ואת נשיא המדינה, ראובן ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו וקלינטון שוחחו ביניהם ונראה שגם העלו זיכרונות מהימים שבהם קלינטון כיהן כנשיא ארה"ב - ונתניהו היה ראש ממשלה צעיר, בכהונתו הראשונה בשנת 1996. היום קלינטון הוא כבר הנשיא לשעבר - ועשוי לשוב בקרוב לבית הלבן, זאת במידה ורעייתו הילארי תיבחר לנשיאת ארה"ב בבחירות בשנה הבאה.

לאחר מכן, קיבל נשיא המדינה ריבלין את פניו של קלינטון בשמחה במשכנו והודה לו על הגעתו: "אתה ידיד אמת של מדינת ישראל ועיתוי ביקורך הפעם מזכיר לנו זאת ביתר שאת״. בפגישה דנו השניים על המצב האזורי כפי שהוא משתקף במציאות היומיומית בישראל. עוד שוחחו הנשיא וקלינטון על ההתפתחויות האזוריות ואתגרי השעה המשותפים. השניים יפגשו מחר על במת העצרת בה צפויים שניהם לנאום.

קלינטון ופרס, היום (מרכז פרס לשלום)

מאוחר יותר נפגש קלינטון עם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס. השניים דנו במצב הביטחוני-מדיני על רקע גל הטרור הקשה, וכן על חשיבות שימור זיכרון מורשת רבין והמשך העשייה למען השלום באזור.

בפתח הפגישה בין השניים הצהיר פרס: "הביקור חשוב ומשמעותי, אתה חבר אמת של ישראל. אם יש שני אנשים שיש להם תרומה משמעותית ליחסי ישראל-ארה"ב הם אתה ורבין, שהעמקתם את היחסים החשובים בין שתי האומות שלנו".

קלינטון והרצוג, היום


קלינטון נפגש גם עם יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג. בפגישה בין השניים אמר הרצוג: "אם לא ניפרד מהפלסטינים בדחיפות, נמצא את עצמנו בגיהנום שנקרא ישראסטין, מדינה יהודית-ערבית. היפרדות מהפלסטינים היא משימה לאומית דחופה, אולי הדחופה ביותר שעומדת בפני ההנהגה הישראלית".

קלינטון, הנשיא ה-42 של ארה"ב, היה בתפקידו בבית הלבן כשקיבל את הבשורה על רצח רבין ב-4 בנובמבר 1995. הוא טבע אז את הביטוי שהפך לסמל "שלום חבר", אותו אמר בעברית וחזר עליו גם במהלך הספדו בהלווייתו של רבין.