ישראל לניו זילנד: אל תמציאו יוזמות חסרות סיכוי

לאחר הפרסום היום לפיו המדינה החברה במועצת הביטחון של האו"ם מתכוונת ליזום תכנית מדינית לחידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים, הבהיר ראש הממשלה כי ישראל לא קיבלה כל פנייה כזו - ושבכל מקרה הייתה דוחה אותה. ראש המועצה לביטחון לאומי זימן את שגריר ניו זילנד לשיחת הבהרה

העביר מסר לניו זילנד. נתניהו (רויטרס)

לאחר שהבוקר פורסם כי ניו זילנד, החברה במועצת הביטחון של האו"ם, מתכוונת ליזום תכנית לחידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים - מבהיר ראש הממשלה נתניהו כי אינו מוכן לקבל זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ראש הממשלה הבהיר היום שלא קיבל כל פנייה מממשלת ניו זילנד אודות יוזמה מדינית הכוללת צעדים של הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון - זאת תמורת הקפאה פלסטינית של תביעות נגד ישראל בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. עם זאת - ולמרות שלא התקבלה כל פנייה רשמית מטעם ניו זילנד, הבהיר נתניהו שבניגוד לפרסום המהלך בעיתון "הארץ", הוא דוחה את הרעיון.

ראש המועצה לביטחון לאומי, יוסי כהן, זימן לפגישה את שגריר ניו זילנד בישראל כדי להבהיר לו שישראל אינה מוכנה לשום מהלכים מדיניים או רעיונות שעולים לאוויר והדבר רק מזיק. כמו כן, העביר בכיר במשרד החוץ מסר בוטה ותקיף לשגריר בניו זילנד לפיו אין טעם לדון במהלך מהסוג הזה.