אבו מאזן: "זאת ההזדמנות האחרונה לשלום"

יו"ר הרשות קרא בנאום במועצת זכויות האדם של האו"ם לקהילה הבינלאומית "לפעול למען העם הפלסטיני". במהלך הנאום אבו מאזן שיגר קריאה להנהגה הישראלית: "השלום בהישג יד, הנוסחה ידועה - הפסיקו את הכיבוש"

"הסיכוי האחרון לשלום" (רויטרס)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן האשים היום (רביעי) בנאומו במועצת זכויות האדם של האו"ם את ישראל במתיחות הגוברת באזור ירושלים. "ישראל בונה חומות, מבודדת שכונות ערביות בירושלים ומנסה לדחוק את הפלסטינים מהעיר הקדושה. הזהרתי בעבר שהפעולות האלה יביאו לאסון", טען אבו מאזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני שוב קורא לעם הישראלי להגיע לשלום צודק - היד שלנו מושטת לשלום", הצהיר אבו מאזן. "השלום בהישג יד, הנוסחה ידועה - הפסיקו את הכיבוש. זה הזמן שההנהגה שלנו וההנהגה של ישראל תקבל החלטות נכונות לפני שיהיה מאוחר מדי, זו אולי ההזדמנות האחרונה לפתרון הזה, אחרי זה מי יודע מה יביאו רוחות השינוי".

אבו מאזן הדגיש כי אין טעם במשא ומתן עם ישראל לשם המשא ומתן. "אין טעם להמשיך לבזבז זמן", אמר. הוא אף קרא להקמת ממשלת אחדות פלסטינית ולעריכת בחירות.

במסגרת הנאום מתח יו"ר הרשות ביקורת על מועצת זכויות האדם ומועצת הביטחון של האו"ם וקרא להם לבצע פעולות "להגנת העם הפלסטיני". "האירועים האחרונים הם תגובה גם לכישלון הקהילה הבינלאומית לטפל בחוסר הצדק", נימק אבו מאזן. "המצב הנוכחי לא יכול להמשך, הוא הורג את הסיכוי לשלום של שתי מדינות. על הקהילה הבינלאומית להתחיל לפעול למען הפלסטינים".